Nga çfarë duhet të hiqni dorë këtë pranverë sipas shenjës së horoskopit

19/03/2019 - 19:55

Ekuinoksi i Pranverës fillon më 20 mars, kur dielli kalon në qiellin e zjarrtë të Dashit. Kjo lëvizje kozmike nis udhëtimin tuaj të ardhshëm përgjatë zodiakut, që korrespondon me fillimin e një cikli të ri astrologjik.

Ndërsa pranvera ka lulëzuar, ju tashmë ndiheni të gjallëruar nga energjia e freskët e sezonit që mund t’ju shtyjë të bëni gjëra të pamenduara ndaj “Cosmopolitan” sjell për ju gjërat nga të cilat duhet të hiqni do të këtë pranverë, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit:

Dashi

Nevojën për të qenë gjithnjë të parët, përpiquni të përqendroni energjinë tuaj në proces më tepër sesa në produkt.

Demi

Rregullat monotone që keni, këtë pranverë është koha të dilni nga zona juaj e rehatisë.

Binjakët

Thuajse çdo mbledhje që keni në axhendë, lëri vetes kohë të lirë për të zbuluar pasionet që ndoshta nuk i dinit se i kishit.

Gaforrja

Muret që ndërton rreth zemrës tënde, në vend që të mbyllesh brenda këtyre mureve, krijo hapësirë për lidhje të reja.

Luani

Fiksimin tënd pas like-ve, fokusohesh shumë te perspektiva e të tjerëve, por tani është koha që të mos futësh hundën të punët e tyre.

Virgjëresha

Detajet dhe klasifikimet e detyrave që i merr shumë seriozisht, duhet të heqësh dorë nga mendimi i ngurtë dhe pa kompromis që nëse një gabim i vogël e bën botën tuaj të shkatërrohet.

Peshorja

Planin për të shpëtuar botën, i dashur Peshore, është koha të ndalosh së zgjidhuri problemet e të tjerëve.

Akrepi

Kartën e xhelozisë, është koha të gjesh mënyra të reja për të menaxhuar mendimet dhe ndjenjat negative.

Shigjetari

Tendenca për t’u marrë me risi, keni një reputacion të keq për t’u marrë me gjëra të ndryshme për të zgjeruar horizontin, por mos iu kthe kurrizin njerëzve që presin nga ty.

Bricjapi

Atë mesazhin si bos në grupet e chat-it, ndërkohë që ambicia jote është frymëzuese, boll projektove aspiratat e të tjerëve.

Ujori

Zënkat online, këtë pranverë, anuloni debatet e tepërta dhe mos i ktheni njerëzit në armiq.

Peshqit

Të qenit i hapur për hallet e të tjerëve, e dimë që keni një dhembshuri të madhe por është koha të vendosësh kufij këtë pranverë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Londër, pasi një bankomat nisi të nxjerr para në kohën që njerëzit kalonin aty pranë.

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me

Ditë më parë, saktësisht në ditëlindjen e tij, Gjykata e Tiranës la të lirë reperin Stresi.

Albi Gjoka nga Durrësi, është një i ri shqiptar, që sapo ka hedhur hapat e parë të suksesit në rrugën e politikës së jashtme ndërkombëtar

Truri i njeriut mund të prodhojë 12.000 deri në 50.000 mendime në ditë, megjithatë ende nuk e dimë se çfarë tjetër është i aftë të bëjë.

Ashtu si lëkura, flokët tanë, sidomos në verë, kanë nevojë për mbrojtje nga dielli dhe hidratim.

Aktivitetet kriminale të lidhura me produktet e falsifikuara po kryhen nga rrjete të krimit të organizuar gjithnjë e më shumë të profesio

Në atmosferën e duartrokitjeve të miniserialit amerikan “Chernobyl”, ai mori një meritë të veçantë si një nga personat që shmangën një ka

Kapiteni i Real Madrid-it dhe Spanjës, Sergio Ramos, është martuar këtë të shtunë me drejtuesen televizive spanjolle, Pilar Rub

Kur Chris Quinten u largua nga Coronation Street në vitin 1989, fansat e tij mbetën zemërthyer.