Nga makinat e shtrenjta te supervilat, si i harxhon milionat Cristiano Ronaldo

21/09/2018 - 14:30

Nëse nuk e njihni Cristiano Ronaldo-n, atëherë duhet të keni jetuar poshtë një shkëmbi për 15 vitet e fundit. Portugezi konsiderohet si një nga futbollistët me të mirë të planetit, përkrah Lionel Messi-t.

Pasuria e tij nisi të formohej kur ai u transferua nga Sportingu i Lisbonës te Manchester United. Ronaldo aty nisi të bëhej një superstar botëror, në fushën e gjelbër dhe jashtë saj. Më pas u transferua te Real Madrid, ku vazhdoi të rritej si legjendë.

Tani CR7 luan tek Juventusi, duke provuar se është i aftë që të përformojë në çdo platformë apo skenë që ka përballë. Pra, atëherë, me të gjitha ato para për të kursyer, si e shpenzon të gjitha?

Makinat – Duke udhëtuar me stil

Shtëpitë – Duke jetuar në komfort

Linjë veshmbathjes – Një lëvizje popullore

Statuja prej dylli

Avion personal – Duke udhëtuar nëpër botë

Pushime  –  Puna e lodhshme paguhet

"Save the Children"  –  Çfarë njeriu

Duke llastuar fëmijët  e tij

Apartament në New York

Veshje – Ai e dashuron modën

Orë  – Adhurues i madh i tyre

Muzeu CR7

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Telefonat celularë janë kthyer në një pjesë të pandashme të jetës sonë dhe shumë nuk i heqin nga dora as kur hyjnë për të kryer nevojat e

Selena Gomez është padyshim një nga yjet më të ndjekura në "Instagram".

Dy personave që drekojnë në një restorant mesatar në Shqipëri fatura nuk do t’i kalojë shumën prej 2,500 lekësh.

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Londër, pasi një bankomat nisi të nxjerr para në kohën që njerëzit kalonin aty pranë.

Vetëm pak ditë më parë ylli televiziv Kim Kardashian ndodhej për një vizitë në “Shtëpinë e Bardhë” ku tregoi se ka nisur bashkëpunimin me

Ditë më parë, saktësisht në ditëlindjen e tij, Gjykata e Tiranës la të lirë reperin Stresi.

Albi Gjoka nga Durrësi, është një i ri shqiptar, që sapo ka hedhur hapat e parë të suksesit në rrugën e politikës së jashtme ndërkombëtar

Truri i njeriut mund të prodhojë 12.000 deri në 50.000 mendime në ditë, megjithatë ende nuk e dimë se çfarë tjetër është i aftë të bëjë.

Ashtu si lëkura, flokët tanë, sidomos në verë, kanë nevojë për mbrojtje nga dielli dhe hidratim.

Aktivitetet kriminale të lidhura me produktet e falsifikuara po kryhen nga rrjete të krimit të organizuar gjithnjë e më shumë të profesio