"Nina Lyxury" pranë femrave të prekura nga tërmeti në Durrës (VIDEO)

14/12/2019 - 21:27

Akademia e bukurisë “Nina Lyxury” në Durrës është solidarizuar më situatën e rëndë në të cilën ndodhet vendi prej të martës së 26 nëntorit.

Këtë fundjavë, “Nina Lyxury” ka vendosur të jetë pranë femrave të cilat kanë humbur shtëpitë nga tërmeti me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter.

Stafi i akademisë ka marrë pjesë në rregullimin e zonjave dhe zonjushave të cilat janë akomoduar nga qeveria në hotelet e qytetit bregdetar deri në ndërtimin e banesave të shembura nga lëkundjet sizmike.

Vajzat dhe gratë qëndrojnë të ulura në hollin e hotelit ndërsa profesionistët kryejnë prerjet dhe stilimet e flokëve sipas preferencave.

Nina Luxury Akademy ofron një sërë shërbimesh në qytetin bregdetar në parukeri-trajtime estetikë, SPA si dhe kurse profesionale me diplomë të njohur ndërkombëtarisht.

Kujtojmë që tërmeti i 26 nëntorit që goditi vendin tonë, shkaktoi 51 viktima, qindra të plagosur ndërsa la pa shtëpi mijëra persona.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

DASHI: Nuk ka rëndësi nëse e takoni në rrugë, në bibliotekë, në spital apo duke pritur në radhë, nëse i ofron diçka për

Ish-mbreti belg, Albert II, ka pranuar se është babai i një gruaje të lindur nga një lidhje jashtëmartesore pasi u detyrua të jepte një k

Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të marrëdhënies me njëra-tjetrën.

Nga Italia, historitë e suksesshme të shqiptarëve si një dëshmi e integrimit të plotë të tyre në vendin fqinj, nuk janë të pakta.

Sipas një studimi të kryer së fundmi në Britani,  mosha e realizmit të qëllimeve dhe ambicieve konsiderohet 33 vjeç.

Policia holandeze zbuloi gjatë një koncerti rock-u vjedhjen e 30 telefonave celulare nga një person i cili i kishte fshehur në pantallona

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal