Një arsye pse secila shenjë horoskopi e urren punën që bën

22/01/2020 - 20:50

Pse shenjat zodiakale e urrejnë punën e tyre? Ja si i përgjigjen ekspertët e Astrologjisë dhe Horoskopit kësaj pyetjeje

Fillojmë nga Dashi, një nga ato shenja që vështirë se janë të pakënaqur nga profesioni i tyre. Flasim për njerëz gjithmonë në garë dhe që adhurojnë të fitojnë. Në çdo gjë që bëjnë, janë gjithmonë gati të japin maksimumin.

Në rastin e Demit, flasim për një shenjë pak dembele dhe është ekzaktësisht e kundërta. Edhe nëse do të bënte punën më të mirë në botë, të jeni të sigurt që do ta gjente një motiv për t'u ankuar.

Shenja e Binjakëve është një shenjë që i pëlqen të ankohet. Për këtë arsye, edhe puna nuk është jashtë ankesave të saj. Binjakët nuk e urrejnë punën e tyre, por thjesht u pëlqen të ankohen për të.

Të lindurit nën shenjën e Gaforres arrijnë të japin maksimumin e tyre në çdo rast. Po flasim për personalitete që luftojnë gjithmonë për të arritur qëllimet e tyre dhe nuk ka shanse të jenë të kënaqur me punë që nuk paguhen mirë. 

E kundërta ndodh me shenjën e Luanit. Personat e kësaj shenje luftojnë për të arritur qëllimet e tyre dhe sapo ia dalin, diçka tjetër bëhet më e bukur dhe më interesante se ajo që kanë. Për këtë arsye, puna e tyre nuk i bën kurrë të ndihen të kënaqur.

Shenja e Virgjëreshës është një shenjë shumë e disiplinuar në punë. Çfarëdo që të bëjë, do të dallohet gjithmonë. Dhe prandaj në përgjithësi, është një shenjë që nuk e urren profesionin e vet.

E kundërta ndodh me shenjën e Peshores. Shumë të pakënaqur, të lindurit nën shenjën e Peshores gjithmonë do ta urrejnë punën e tyre, si do që të jetë ajo.

Sa për Akrepin, e adhuron punën për sa kohë sipërmarrjet dhe meritat në fund janë individuale. Punën në grup nuk e ka qejf fare nëse nuk është ai në krye të grupit.

Të njëjtën gjë mund të themi pak a shumë edhe për Shigjetarin, një prej atyre shenjave që mërziten shumë lehtë. Janë njerëz që i duan të rejat dhe nuk bien shumë dakord me atë që është e zakonshme në punë.

Le të kalojmë në shenjën e Bricjapit, që përfaqëson punonjësin e shkëlqyer. Një Bricjap as që e mendon nëse e do apo jo profesionin e vet, sepse është shumë i zënë duke punuar.

Shenja e Ujorit, ashtu si ajo e Shigjetarit, është një shenjë që mërzitet shumë shpesh. Kështu që në përgjithësi e urren punën e vet.

Le të përfundojmë me shenjën e Peshqve, një shenjë që mund të themi se do gjithçka. Peshqit janë të projektuar të provojnë dashurinë pa ndjenja negative dhe prandaj nuk mund të urrejnë asgjë, as punën e tyre madje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një australian ka zbuluar një krijesë të çuditshme në një plazh në afërsi të qytetit Perth.

Nëse do të kishte një shenjë të vështirë për t’u përshkruar, ajo është:  binjakët, kameleonët e zodiakut që gjithmonë përshtaten në bazë

Vitin e kaluar, Kina rezultoi me trefishin e miliarderëve të rinj ndaj SHBA-së, të cilët pasurinë e tyre e kanë fituar kryesisht në sekto

Kur vendosim të impenjohemi në një marrëdhënie dashurie, duhet të jemi të ndërgjegjshëm se, edhe pa vullnetin tonë, mund të vuajmë ose të

Hong Kongu do t'u dhurojë banorëve të tij një tufë me para që ata ti shpenzojnë ndërkohë që vetë qeveria lokale përpiqet të shpëtojë ekon

Bashkëshortja e nipit të Nexhmije Hoxhës, këngëtarja Rezarta Shkurta ka reaguar me anë të një postimi në Instagram lidhur me ndarjen nga

Xiao Xiao është deklaruar pa koronavirus 17 ditë, pasi ajo lindi me infeksionin viral në spitalin e fëmijëve në Wuhan.

Është zhvilluar dje pasdite në Los Angelos ceremonia e lamtumirës për ish-basketbollistin Kobe Bryant, i ndarë nga jeta në mënyrë tragjik

Modelja shqiptare Keisi Muça, e cila jeton prej kohësh në Seul, ka treguar se si ka shpëtuar nga koronavirusi.