Një delfin i ngordhur del në bregdetin e Durrësit, e nxjerrin me fadromë (VIDEO)

03/08/2020 - 11:04

Një delfin i ngordhur ka dalë sot në bregdetin e plazhit të Durrësit.

Delfini kishte mbetur në cektinë dhe për nxjerrjen e tij është dashur të futet një fadromë që punonte për pastrimin e zonës.

Delfini është nxjerrë nga uji dhe transportuar më pas me një kamionçinë.

Ai ishte pikasur në thellësi nga barkat e peshkimit duke u afruar më pas te bregu.

Delfini ishte në gjendje të dekompozuar, ndërsa nuk dihet se përse ka ngordhur.

Pak javë më parë, një grup delfinësh u shfaqën në bregdetin e Currilave duke dhuruar spektakël për pushuesit që po lundronin me gomone dhe patën fatin t’i shihnin nga afër.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme, është ndarë nga jeta në Itali, në moshën 83-vjeçare, dirigjentja e parë shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Disa orë pas ndarjes

Ova dhe Memo përlotën të gjithë botën, duke bërë që filmi të korrte sukses menjëherë. 

Chrissy Teigen është dërguar në spital për shkak të problemeve me shtatzeninë e saj.

Regjisori, James Cameron ka deklaruar se xhirimet e filmit “Avatar 2” kanë përfunduar.

32-vjeçari nga Franca, Anthony Loffredo e ka mbuluar trupin e tij me tatuazhe dhe pirsing në mënyrë që të duket si një alien i vërtetë.

Një djalë 6-vjeçar ka ndërruar jetë në qytetin e Teksasit, pasi  një lloj paraziti i quajtur ameba i ka shkatërruar trurin.

Ish-presidenti amerikan Barack dhe Michelle Obama janë njerëzit më të admiruar në botë, sipas një sondazhi nga ”YouGov Opinion Research I

Aktorja Lisa Kujofsa do të largohet nga spektakli i Klanifornias. Lisa e bëri vetë njoftimin përmes rrjeteve sociale,  por nuk dha shumë

Këto janë momentet shokuese kur një lum vere të kuqe shpërthen nga depozita 50,000-litra në një fabrikë në Spanjë. Pamjet e shpërndara në