Një javë i zhdukur, hëngri bletë dhe manaferra për të mbijetuar

16/08/2018 - 17:52

   Një person i cili ishte zhdukur një javë më parë në malin St Helens të Anglisë, është gjetur i gjallë. Mateu Matheny u dërgua në spital për t’u trajtuar për dehidrim, por nuk dukej të kishte dëmtime apo rrezik për jetën. Ai kishte mbijetuar duke ngrënë bletë dhe manaferra.

Miqtë e tij ishin të brengosur që ai nuk po shfaqej për një javë dhe lajmëruan policinë. Kërkimet e përditshme të policisë, ku përfshiheshin qentë, helikopterët kanë dështuar ta gjejnë Mathenyn.

Ekipi i shpëtimit tha se ai ishte gjetur në një gjendje të mirë shëndetësore dhe për të mbijetuar gjatë një jave ai kishte ngrënë bletë dhe manaferra. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Volejbollistja shqiptare e talentuar, Erblina Bici, vetëm 2 javë më parë, fitoi Kupën e italisë me skuadrën e saj Igor Volley N

Drini Zeqo është një ndër personazhet më simpatikë dhe më të pëlqyer nga femrat, e ndonëse është komentuar shpesh për lidhje dashurie, at

Luana Vjollca ka uruar në një mënyrë shumë të veçantë 11-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Historia që mbylli puntatën e shtatë të programit “Dua të të bëj të lumtur” ishte ajo e dashurisë së Erjonit dhe Emit.

Ju do të keni mundësinë të shijoni një pamje mahnitëse këtë javë, pasi 'super snow moon' e rrallë do shfaqet në qiell gjatë natës.

Eneda Tarifa mbetet prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e të cilës janë kthyer në hite dhe i dëgjojnë të gj

Ky është momenti tronditës kur një shtëpi shpërtheu pasi burri që jetonte atje, i vuri flakën teksa brenda saj gjendeshin ai dhe ish-bash

Diego Simeone rinovoi me Atletico Madrid deri në vitin 2022, por ajo që ka zbuluar media spanjolle “AS” është një bombë e vërtetë.Paga e

Meghan Markle do të kthehet në ekranin e madh.

Klaudia Pepa tërheq gjithnjë vëmendjen me postimet në Instagram dhe kështu ndodhi edhe mbrëmjen e djeshme kur për Shën Valentin balerina