Për një jetë të lumtur, Rudina Magjistari zbulon 11 rregullat e artë

16/08/2018 - 22:22

   Rudina Magjistarari është një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. 

Prej vitesh ajo është në një komunikim të vazhdueshëm me audiencën e saj, për të përcjellë mesazhe positive dhe të tregojë një anë të veçantë të personazheve të saj të ftuar. 

Këtë herë ajo ka ndarë me miqtë e rrjeteve sociale një listë me rregulla të arta të dashurisë për veten.

Lista është mjaft interesante, mund t’i hidhni një sy më poshtë.

1. Fli më shumë

2 .Ushtrohu 

3. Pi më shumë ujë

4. Konsumo më pak sheqer

5. Mos rresht së mësuari

6. Lexo e shkruaj më shumë

7. Zhduk rrëmujën

8. Bej më tepër veprime të mira rastësisht

9. Mos iu përgjigj negativitetit

10. Shpenzo kohë me familjen.

11. Tregohu mirënjohes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sezoni i tetë dhe i fundit i serialit 'Game of Thrones' është padyshim sezoni më i pritur i ndonjë seriali gjatë të gjitha kohëve.

Nëse premtimet e martesës do të ishin më praktike, çiftet do t’i kërkonin njëri-tjetrit të hiqnin dorë nga zakonet e mërzitshme që kanë.

Në Itali ajo njihet me mbiemrin e së ëmës Jakiç, por në fakt mbiemri i saj është Nishani dhe është mbesa e ish-presidentit të Shqipërisë

Fituesja më e re e lotarisë “EuroMillions”, në Britaninë e Madhe, Jane Park, është e gatshme të paguajë një mashkull rreth 80 000 euro në

Ylli i Juventus-it është kapur nga paparacët në Londër, me bashkëshorten Georgina Rodriguez dhe djalin Cristiano Junior.

Ashtu siç ka njerëz fatkeqë në këtë botë, ka dhe nga ata që vërtet i buzëqesh fati një ditë.

Është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare Stan Lee, krijuesi i personazheve të paharrueshëm që magjepsën të gjithë botën, si Spider-Man,

Nëntori është muaji më i papëlqyer i tërë vitit” – Louisa May Alccot, “Little Women.”

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot.

Një grua duke ecur një rrugë në Kinë është 'gëlltitur' nga një gropë e madhe që u hap papritmas nën këmbët e saj.