Një pikturë e Caravaggio shitet para se të dalë në ankand

25/06/2019 - 20:38

Piktura “Giuditta e Oloferne”, e mjeshtrit të madh italian Caravaggio, që pritej të dilte në ankand të enjten në Tuluzë, iu dha me një marrëveshje të përbashkët një blerësi të huaj, njoftoi sot shtëpia e shitjeve “Labarbe”.

“Piktura, e vlerësuar mes 100 dhe 150 milionë euro, do të largohet nga Franca”, thotë në një komunikatë “Labarbe”.

“Kjo marrëveshje mbulohet nga një angazhim konfidencialiteti për sa i përket çmimit dhe identitetit të blerësit”, thekson shtëpia e ankandeve që kishte zbuluar këtë pikturë në një papafingo të këtij qyteti në jug të Francës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur tri vjet më parë nisi kjo çështje, u duk se Teo Hernandez mund ta pësonte.

Jaime Botin, një miliarder spanjoll, koleksionist i veprave të artit u dënua me 18 muaj burg dhe u gjobit me 58 milionë dollarë pasi tent

Ish-Zonja e Parë, Michelle Obama feston sot ditëlindjen e saj të 56-të dhe bashkëshorti i ka bërë një dedikim mjaft romantik.

Për 13 vite radhazi ishte një nga personazhet më të njohura dhe të dashura të televizionit shtetëror, por edhe lajmëtarja e propagandës t

Italia është në planet e aktores së njohur Jennifer Lopez për të jetuar.

Kate Middleton dhe Princ William kanë tre fëmijë dhe janë të lumtur me kaq edhe pse dukesha e dëshiron një të katërt.

Një 12-vjeçare në Pakistan ka parë vdekjen me sy pasi një ortek bore përfshiu shtëpinë e saj në Kashmir.

Të qenët single ka avantazhet e veta. Nuk është vetëm një mendim, por një pohim shkencor.

Andreja Rupiter është një ndër sportistet më të përfolura në Kroaci. Ajo është pjesë e klubit të hokejit, Zrinjevaç.

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shoferja e parë femër për traktorë në Kinë, e cila është shpallur edhe si ikonë kombëtare.