Njihuni me dietën e famshme të çiftit Victoria & David Beckham

01/10/2020 - 21:56

Victoria dhe David Beckham kanë ndryshuar zakonet e tyre të të ngrënit si pjesë një “jave wellness” në Baden-Baden, Gjermani.

Ata kanë jetuar si vegjetarianë, duke mos konsumuar asnjë lloj mishi dhe duke ndjekur një dietë me bazë bimore. Victoria ka provuar edhe më parë të bëhet vegane, por tani konsumon kryesisht peshk dhe perime.

David shprehet se, ndonëse “s’është e lehtë”, edhe konsumi i frutave si mango, shalqi, avokado, si dhe i ushqimeve të tjera të shëndetshme, ka qenë mirë.

Edhe Victoria ndjek dietën me bazë bimore, ndonëse prej kohësh, ajo nuk konsumon më bulmet. Beckham gjithashtu ka filluar të përdorë pluhur kolagjeni, edhe pse thotë se mban erë të keqe.

Çifti ka qëndruar për një javë në një qendër detoksi në Gjermani, ndërkohë që tani, ata ndodhen në Villa Stephanie, ku një kuzhinier personal dhe një nutricionist u shërbejnë atyre ushqime të shëndetshme, vegjetariane si pjesë e një programi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul

Një prej personave më të famshëm në Instagram, milioneri Gianluca Vacchi dhe e dashura e tij Sharon Fonseca 25 vjeçare, janë bërë prindër