Njihuni me shtetin që sapo hoqi vizat me Shqipërinë

Postuar: 19/10/2017 - 13:17

25 shtete të ndryshme, përfshi edhe Shqipërinë mund të udhëtojnë me vizë elektronike të pa sponsorizuar në një tjetër shtet.

Në përpjekje për të rritur turizmin, vendi i Gadishullit Arabik, Onamn, hoqi vizat.

Oman është shtet monarki me një vijë bregdetare të mrekullueshme, me plazhe me rërë të bardhë, me ishuj e me shkretëtira.

Spas newsbomb.al të vetmet kritere për të vizituar Omanin janë një pasaportë e vlefshme të paktën 6 muaj brenda aplikimit, bileta avioni vajtje-ardhje dhe rezervim në hotel.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Shpërthimi i një vullkani në Indonezi ka shkaktuar jo pak panik tek banorët që jetojnë në afërsi të malit Sinabung.

   Drejtori i Ujësjellësit në qytetin e Sarandës, Sheme Lulo i habiti të gjithë, kur deklaroi gjatë një interviste në një televizion loka

   Ka humbur jetën në mënyrë të papritur në moshën 53-vjeçare një gjeometër italian.

   Alarmi i sigurisë i një laboratori kozmetik nisi të bjerë dhe menjëherë në vendngjarje mbërritën brenda pak kohe roja dhe djali i pron

   Para 2200 vitesh romakët kishin një tunel të njohur si “porta e vdekjes”, ku kafshët ngordhnin sapo hynin.

Gjatë garës së patinazhit artistik në çift në Lojërat Olimpike dimërore “Pyeongchang 2018”, patinatores franceze Gabriella Papadakis i ka

Destinacionet nuk rezultojnë gjithnjë kënaqësi dhe kjo na bën që të gjykojmë një vend sipas reputacionit.

Një çift australian paguhet për të vizituar hotele luksoze dhe për të ndarë përvojat e tyre intime në secilin prej tyre.

Një kompani japoneze po planifikon të ndërtojë rrokaqiellin më të lartë në botë nga druri.

Një nënë u trondit kur po ndërronte pelenën e djalit të saj, pasi zbuloi se ai ishte bërë synet.