Nuk e ftoi shoqen e ngushtë në dasmë, martohet për herë të dytë vetëm për të (FOTO)

Postuar: 18/03/2018 - 14:27

Historia me të cilën u mbyll programi “Dua të të bëj të lumtur” këtë të shtunë, kishte në qendër të vëmendjes një nuse… Flora kish ardhur në studion e Arbana Osmanit për t’i kërkuar falje mikeshës së saj të ngushtë Sarës që nuk e kishte ftuar në dasmë.

Flora dhe Sara kishin qenë shoqe të ngushta që në fëmijëri. Ato i kishin premtuar njëra-tjetrës që kur të martoheshin do të merrnin pjese në dasmat e njëra-tjetrës, por ky premtim ishte shkelur nga ana e Florës, pasi ajo nuk e kishte ftuar Sarën në ditën e saj më të rëndësishme.

Për këtë shkak “Dua të të bëj të lumtur” i organizoi një dasmë të dytë ku tashmë ishte e pranishme edhe shoqja e saj më e ngushtë.

Studioja e programit u shndërrua në një sallë dasmash ku sigurisht nuk kishin se si të mungonin dasmorët dhe vallet.

Pasi dasma u deklarua e hapur dasmorët nisën të kërcenin. Një moment tepër i bukur ishte kërcimi i Florës me Sarën. Më në fund vajzat realizuan ëndrrën e tyre të fëmijërisë.

Në fund Sara tha: “Nuk e prisja që një surprizë të tillë të ma bënte një shoqe. Flora më bëri të ndihem tepër krenare që kam një shoqe të tillë, por ajo nuk është vetëm shoqja ime. Edhe pse ne nuk kemi lidhje gjaku ajo është motra ime dhe do jetë e tillë gjithmonë”. /Top Channel/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Mjekët janë shokuar kur kanë gjetur pjesën e një stilolapsi në organet gjenitale të një djali 6-vjeçar.

   Çifti japonez Masao dhe Miyako Matsumoto, të martuar që nga tetori i 1937, mbajnë rekordin Guinness si bashkëshortët më të moshuar në

   Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë sot i ftuar në emisionin “Open” me gazetaren Eni Vasili.

   Michael Kors po raportohet se do ta blejë shtëpinë e modës ‘Versace’ për 2 miliardë dollarë.

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Këngëtari dhe aktori amerikan Al Matthews është gjetur i vdekur.

Filmi i njohur “Murgeshat gazmore” vjen me një kapitull të tretë plot me surpriza dhe me mungesë të aktores Whoopi Goldberg, e cila na ka

Në mes të turit për promovimin e librit të saj "Becoming", Michelle Obama kishte kohë për të zyrtarizuar një martesë.

"West Side Family" kanë qenë një nga grupet më të dëgjuar shqiptarë përsa i përket muzikës.

Kur shohim personazhe të njohur të botës së modës, apo aktor, këngëtarë etj, mahnitemi nga përkujdesi ndaj çdo detaji, sidomos të fytyrës