Nuk ka përdorur sapun për 4 vite, doktori pretendon se mban era parfum

27/05/2020 - 22:55

Një mjek i cili nuk ka përdorur sapun dhe shampo për 4 vite i ka lënë gojëhapur të gjithë teleshikuesit në New York.

Mëngjesin e sotëm, dr. James Hamblin ishte i ftuar në një emision mëngjesi, pasi pretendon se nuk mban erë edhe pse ka 4 vite që nuk përdor sapun.

Ai thotë se përdor vetëm ujë të rrjedhshëm dhe me kalimin e kohës trupi i tij ka arritur në një stad që nuk lëshon më erë të keqe.

I pyetur dhe nga drejtuesi i emisionit nëse James ishte larë në mëngjes pa shampo, ai përgjigjet po.

Hamblin: Unë thjesht jam larë me ujë,  dhe mbaj era parfum. Edhe gruaja ime më thotë se nuk mbaj erë të keqe.

Për doktorin, gjithçka ishte pjesë e një eksperimenti për të reduktuar sa më shumë shpenzimet. Në të njëjtën kohë ai po studionte për mikrobet.

Në studimin e tij, trupi përmban shumë mikrobe të cilat mund të hiqen lehtësisht vetëm me ujë të rrjedhshëm pa nevojën e sapunit.

Kjo deklaratë ka habitur të gjithë audiencën ku një reagim të madh ka pasur dhe në rrjete sociale. Të gjithë shprehen mosbesues për këtë zbulim.

I gjithë ky eksperiment duhet t'i shqetësoj jo pak kompanitë e mëdha të shampove dhe solucioneve për trupin dhe kokën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Stephanie Winston Wolkoff, ish-shoqja e Melania Trump ka gati librin e saj që do të titullohet “Melania and me”, me sekrete për zonjën e

A jeni ndër ata që lodheni në përpjekjen më të vogël?

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Dy elefantë bebe, që ushqehen nga e njëjta nënë, janë pikasur në një park kombëtar në Sri Lanka, dhe zyrtarët mendojnë se ta mund të jenë

Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë me 15 vajza të veshura me fustane nusërie, të cilat kanë parakal

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Aktorja e “Glee”, Naya Rivera, 33 vjeçe, raportohet e zhdukur pas një aksidenti gjatë notimit në liqenin Piru, Ventura, Kaliforni.

Aspirinat me siguri janë të njohura për ju duke qenë se janë ndër barnat e para që zgjidhin problemet shëndetësore.

Këngëtarja kosovare, Eliza Hoxha, njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, ka rezultuar pozitive me koronavirus.

2 korriku e kthen Saturnin mbrapa, nga Ujori ai hidhet në Bricjap, tek një shenjë që dashuron dhe udhëheq, ku do të qëndrojë deri para Kr