Nxënësja 14-vjeçare humb ndjenjat në klasë, ndërron jetë në spital

20/02/2020 - 22:41

14-vjeçarja Anna medenese, 14 vjeçe, nuk ia ka dalë dot. Nxënësja ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në spital, ndërsa një ditë më parë ishte ndjerë keq, kur ishte në ambientet e shkollës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Padovës, Itali.

Prindërit e saj kanë autorizuar mjekët për dhurimin e organeve të adoleshentes. 14-vjeçarja ka humbur ndjenjat paraditen e së mërkurës në klasë dhe është dërguar me urgjencë në spital. Kohët e fundit, adoleshentja vuante nga marramendjet dhe të vjellat. Do të jetë autopsia që do të hedhë dritë mbi shkaqet e vdekjes së adoleshentes, raporton Il Messaggero.

Po në Itali, mëngjesin e sotëm, një 19-vjeçar me origjinë nga Shqipëria, u ndje keq në klasë në qytetin Makari, Itali. I riu shqiptar Osvaldo Kenka humbi jetën në spital.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë nga durrsakët, përveç atyre që i kanë shtëpitë me pamje nga deti, nuk mund ta shijojnë perëndimin e diellit në këtë fillim pranvere

Një kometë pesë herë më e madhe se Jupiteri dhe sa rreth gjysma e Diellit, do të shfaqet më e ndritshme se Venera dhe do të shihet nga To

E shtuna e 4 prillit do të duhej të ishte dita më e lumtur për infermierën shqiptare që jeton dhe punon në Itali, Elona Gaxha.

Një tigër 4-vjeçar ka rezultuar pozitiv me koronavirus në kopshtin zoologjik Bronx në New York të SHBA-së.

Karantina ka lënë edhe një nga futbollistët më të mirë në botë pa berber.

Familja Kennedy është tronditur sërish nga një ngjarje e rëndë pasi mbesa e Robert Kennedy është zhdukur së bashkë me djalin e saj të vog

Ditën e diel, përveçse të gjithë ishim të detyruar ta kalonim në karantinë, edhe moti nuk premtoi shumë.

Vajza 19-vjeçare e boksierit Floyd Mayweather, Iyanna është arrestuar për sulm të rëndë me armë vdekjeprurëse, pasi kishte goditur një gr