Objekti i "mallkuar" që gjeti në shtëpinë e re

10/07/2019 - 22:53

Një grua gjeti një objekt të pazakontë në oborrin e shtëpisë së saj të re, duke shkaktuar debat në rrjetet sociale. Kerri Moran postoi në Facebook fotografinë e një objekti gjigand prej qeramike, me një arkivol të vogël në të.

Kur e postoi foton, gruaja tha se kishte gjetur një “thesar”, por përdoruesit në rrjetet sociale nuk ishin dakord. Ata i thanë Kerrit se objekti ishte shenjë e një mallkimi të frikshëm.

Megjithatë, Kerri nga Brisbane, Australi hetoi rreth gjetjes dhe kontaktoi edhe me pronarët e mëparshëm të shtëpisë. Dhe shumë shpejt ajo zbuloi se në fakt objekti nuk ishte asgjë për t’u frikësuar.

Kështu, Kerri tregoi se djali i familjes që kishte jetuar më parë në shtëpinë e saj ishte marrë me punime qeramike vite më parë, kur ishte në gjimnaz dhe shpesh sillte në shtëpi punime të tij. E ëma i nxirrte ato në oborr…

Megjithatë postimi i Kerrit në Facebook, përpara se ajo të tregonte origjinën e objektit shkaktoi mjaft debat. “Gropose sërish ose digje”ishte një prej rreth 10 mijë komenteve që gruaja pati në postimin e saj. Pati nga ata që sugjeruan edhe që të merrte një ekzorcist.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grup prej 80 shkencëtarësh kanë udhëtuar drejt Siberisë për të hetuar efektet e shkrirjes së akullit të përhershëm të Arktikut Lindor

Një mësuese e shkollës fillore në Queensland të Australisë i ka rënë të fikët në klasë pasi shkoi e dehur në mësim.

Pas sjelljes skandaloze të Ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, i cili në mënyrë shumë vulgare iu nxori gishtin e mesit mbrëmë protestuesve

I dashuri i mbesës së Mbretit të Spanjës është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u godit nga demi gjatë ndeshjes me të.

Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga dasma mbretërore e Princ Harry-t me Meghan Markle, mediat e huaja vazhdojnë të komentojnë ende

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjave të Horoskopit që vijojnë si më poshtë, nuk e falin tradhëtinë.

Kur sheh një profil të kuruar në Instagram, me veshje të bukura, restorante të shtrenjta, aksesorë firme etj, të krijohet ideja se e zonj