Olti Curri rikthehet në shtëpinë e prindërve në Durrës dhe gjen "reliken" (FOTO)

20/02/2020 - 20:41

Tanimë në majat e karrierës së tij, blogeri, prezantuesi, tekstshkruesi, dhe kritikuesi Olti Curri, ka gjetur pak kohë dhe është rikthyer në qytetin e lindjes, Durrës, ku ka ende familjarët e tij.

Nga "arkivat" e familjes, Olti ka gjetur fletëhyrjen në ‘Plus 2 Radio’, ku Olti ka qenë një ndër prezantuesit më të pëlqyer.

"Sa herë kthehesh në shtëpinë e prindërve del ndonjë relike. Kohë ëndrrash, punë me sakrifica, me plane që dolën, falë Zotit, më mirë se sa i mendoja", - shkruan Olti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të premten, një mace në Belgjikë ka rezultuar pozitive me koronavirusin e ri, pasi është prekur nga virusi vdekjeprurës nga pronari i inf

Kristiano Ronaldo i ka bërë vetes dhuratë një makinë të re gjatë kohës që po qëndron në karantinë në shtëpinë e tij në Portugali.

Mjeku i fundit i familjes që humbi jetën në Bergamo nga koronavirusi ishte Vincenzo Leone, 65 vjeç. Në qytetin më të prekur të Italisë, k

Monumenti simbol i Parisit, kulla Eifel ndriçohet gjatë natës për të falenderuar mjekët.

Një grua 102-vjeçare është shëruar nga koronavirusi në qytetin italian të Xhenovës, pasi kaloi më shumë se 20 ditë në spital,

Presidenti italian Sergio Mattarella ju drejtua sot kombit të tij

Biznesmeni homoseksual Elton Ilirjani është shprehur se është infektuar me Covid-19.

Virusi vdekjeprurës Covid-19 nuk po kursen as të rinjtë. Në Francë është shënuar viktima më e re deri më tani.

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton kanë dhuruar mbi 400 pica stafit shëndetësor në spita

Kjo foto, e shkrepur këto ditë kur bota po përballet me koronavirusin, tregon edhe njëherë sesi kafshët mund të na ndihmojnë në momente t