Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Organizoi festë për ditëlindjen, gjobitet kryeministrja norvegjeze për thyerje të masave shtrënguese

09/04/2021 - 19:21

Kryeministrja e Norvegjisë, Erna Solberg, është gjobitur me 1,713 paund, pasi theu rregullat anti-COVID duke organizuar një festë familjare me rastin e ditëlindjes së saj.

Sipas The Guardian, kryeministrja me dy mandate ka kërkuar falje disa herë për festën e organizuar me 13 të afërm për ditëlindjen e saj të 60-të në një vendpushim malor në fund të shkurtit, pavarësisht se qeveria ndalon grumbullimet e më shumë se 10 personave.

Solberg tha të Premten se do të paguante gjobën, e cila ishte lëshuar nga policia.

“Do të doja të them përsëri se më vjen keq për thyerjen e rregullave të koronavirusit,” tha ajo TV2 News të Norvegjisë. “Unë do ta pranoj gjobën dhe do ta paguaj”.

Lidhur me këtë situatë policia tha se ligji është i njëjtë për të gjithë duke theksuar se kryeministrja ka qenë në krye të punës së qeverisë për të vendosur kufizime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku.

Gjatë çdo dite qoftë nëse jemi në punë apo jo, kemi nevojë të madhe për të pasur energji dhe forcë.

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë

Një përkthyese kineze, e cila ka punuar për fondacionin e Bill dhe Melinda Gates ka reaguar për herë të parë pas thashethemeve në interne

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë astrologia Meri Shehu, e cila ka dhënë parashikimet për të gjitha shenjat e horoskopit.

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe

Akullnajat gjermane po shkrihen  më shpejt se sa mendohej më parë dhe për dhjetë vjet ato mund të mos ekzistojnë fare.

Archie, djali i Princit Harry dhe Meghan Markle feston sot 2-vjetorin e lindjes dhe e gjithë vëmendja është te qëndrimi që do të mbajë fa

Princi Philip u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare pak javë më parë, pasi kohët e fundit i ishin shfaqur probleme të rëndë shëndetësore.