“Oscars”, natë e befasishme, triumfon filmi “Green Book”

25/02/2019 - 08:45

Ceremonia e 91-të e çmimeve të Akademisë së Arteve të Filmit dhe Shkencës është mbajtur në teatrin “Dolby” në Hollywood, prej orës 02:00 të së hënës me orën tonë lokale. Gjatë gjithë ceremonisë kishte emocione të shumta dhe gara ishte shumë e ngushtë.

Çmimet kryesore ishin “Green Book” si “Best Picture”; Alfonso Cuarón, me filmin Roma, fitoi çmimin e “regjisorit më të mirë”; aktori më i mirë u shpall Rami Malek, “Bohemian Rhapsody”; aktorja më e mirë rezultoi Olivia Colman, me rolin e saj në filmin “The Favourite”; aktori më i mirë në rolin mbështetës ishte sërish nga “Green Book”, Mahershala Ali; aktorja më e mirë mbështetëse Regina King, “If Beale Street Could Talk”; ndërsa “Roma” u shpall “filmi më i mirë në gjuhë të huaj”.

Gjatë ceremonisë, aktori Bradley Cooper dhe këngëtarja Lady Gaga dhanë një performancë të mahnitshme me këngën e tyre “Shallow”, nga filmi “A Star Is Born”, këngë që fitoi çmimin “Kënga më e mirë origjinale”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Christine Sillman dhe vajza e saj, Tonya prenotuan në një hotel me katër yje për pushimet e verës, por u shokuan nga ajo çfarë gjetën.

Sipas një studimi të sapopublikuar, një numër i konsiderueshëm i fëmijëve nën moshën 5-vjeçare janë dëmtuar nga produktet kozmetike.

Një delfin ka sjellë në jetë të voglin e saj në bregun e Gjirit të Lalëzit.

Viti i parë i martesës mund të jetë po aq ngazëllues dhe rraskapitës.

Tragjedi pas tragjedie, historia e Bardhës i ngjan një filmi të frikshëm.

Kur vjen fjala tek aktorët e famshëm, modelet, këngëtarët etj, të gjithë janë të magjishëm përpara kamerave.

Urinimi i një burri nga një urë në Berlin të Gjermanisë ka shkaktuar disa të plagosur, sipas një autoriteteve gjermane.

Kompania ajrore meksikane "Volaris" ka nisur një program të quajtur "Ribashkimi familjeve" dhe po ofron bileta 1 dollarëshe për pasagjerë

Reme Lala është deputetja e Dibrës, e cila asokohe bënte fushatë për llogari të PDIU-së.