Pak orë pasi erdhi në jetë, princi i sapolindur përshëndet botën (FOTO)

Postuar: 23/04/2018 - 20:32

   Dukesha e Kembrixhit ka sjellë në jetë fëmijën e saj të tretë, një djalë, pikërisht në ditën e “St George”. Kështu njoftojnë nga Pallati mbretëror i Kensingtonit.

Kate u dërgua në spital mëngjesin e sotëm, në “St Mary” të Paddingtonit, në Londër, e solli në jetë Princin e ri vetëm pak orë më vonë, pa komplikacione.

Foshnja është i pesti në radhë për kurorën, ndërsa rezulton stërnipi i gjashtë i Mbretëreshës dhe Dukës së Edinburgut, sikurse edhe vëllai i Princit George dhe Princeshës Charlotte.

“Dukesha e Kembrixhit solli në jetë djalin në orën 11:01 dhe peshoi 3.8 kg. I pranishëm ka qenë edhe Duka i Kembrixhit, Princi William. Dukesha dhe djali janë në gjendje të mirë shëndetësore. Mbretëresha, Duka i Edinburgut, Princi i Uellsit, Dukesha e Cornwallit, Princ Harry dhe pjesëtarët e të dyja familjeve janë informuar dhe janë tejet të gëzuar për këtë lajm”.

Kanë kaluar vetëm pak orë dhe Princ William, Kate dhe i porsalinduri kanë bërë daljen e parë publike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbathjet e pambukta, të cilat ekspertët i kanë konsideruar si më të shëndetshme, nuk janë edhe aq të mira kur për shtatzënat.

Një foshnje 11 muajshe raportohet se ka vdekur gjatë një fluturimi mëngjesin e së mërkurës.

Gjendet mënyra për zhdukjen e mushkonjave.

   Një grup miqsh po peshkon në brigjet amerikane të Massachustts kur papritur, një peshkaqen i madh i bardhë, del nga uji për të kapur p

   Arkeologët kanë gjetur mbetjet e një anijeje në brigjet e Portugalisë duke theksuar se ky është zbulimi më i rëndësishëm nënujor në ve

   Aktori Chris Hemsworth, 35, dhe bashkëshortja e tij Elsa Pataky, 42 vjeçe, kanë nisur ndërtimin e një megashtëpie në Byron Bay vitin e

Trupi i një milioneri nga Britania dhe bashkëshortes së tij tajlandeze janë gjetur në Tajlandën veriore pothuajse një javë pasi policia d

Çmimi naftës ka arritur çmimin më të lartë në katër vite duke u shitur 81 dollarë për fuçi.

Yjeve të famshme iu pëlqen shumë të luajnë me gërshetat dhe sidomos këtë vjeshtë kemi parë shumë prej tyre.

Së fundmi studiuesit janë fokusuar në zbulimin e “të fshehtave” që qëndrojnë pas mënyrës si ecën.