Pas temperaturave të larta, bie breshër sa një top tenisi

31/07/2020 - 19:23

Një mot i pazakontë ka përfshirë sot Kosovën. Pas temperaturave të larta, pasdite ka rënë breshër.

Sipas mediave në Kosovë, Komuna e Drenasit është përfshirë nga breshëri në orët e pasdites, ku madhësia e tij ka qenë sa një top tenisi.

Në disa video të publikuara nga mediat vendase shihen kokrra të mëdha breshëri sa një top tenisi, që kanë shkaktuar dëme, duke thyer xhama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të jesh blogere sot në Shqipëri duket hera-herës si një trend.

Pasagjerët e një fluturimi nga Nisa në Oslo do të duhet të zbatojnë një karantinë dhjetëditore, për shkak se avioni i tyre zbriti në të n

Këngëtarja e njohur, Manjola Nallbani, njihet jo vetëm për zërin e mrekullueshëm, por edhe pamjen e jashtme, ku shfaqet gjithmonë e kurua

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip rrezikojnë të mbeten të izoluar në rezidencën skoceze në Balmoral, ku ato janë atje prej disa dit

Ish-mbreti i Spanjës Juan Carlos, që ka lënë vendin pas akuzave për korrupsion ndodhet në Abu Dhabi, në një rezidencë të një superhoteli

Prej disa muajsh, pandemia ka pushtuar botën duke krijuar vështirësi dhe probleme të ndryshme.

Ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama, ka treguar se vuante nga një depresion i një shkalle të ulët për sh

Pasuria e themeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg, veçse vjen duke u rritur.

Këngëtarja Aurela Gaçe është duke xhiruar klipin e këngës “Lento Lento” në Vlorë.

Vajza e aktorëve Vincent Cassel dhe Monicca Bellucci është akuzuar së fundmi se ka bërë ndërhyrje kirurgjikale.