Pasi theu rekordin e Kylie-t, veza përdoret për një fushatë

05/02/2019 - 19:12

Në shumë pak kohë, ajo ka marrë një famë ndërkombëtare. Arsyeja për këtë ishte sepse theu rekordin për më shumë like në një foto, duke mundur kështu rekordin e vendosur nga Kylie Jenner në Instagram.

Tashmë veza më e famshme është thyer dhe shkaku për këtë arsye është presioni i tepërt i rrjeteve sociale. Mesa duket ideatorët e vezës kanë nisur një fushatë për të ndihmuar të gjithë njerëzit që po kalojnë probleme të tilla.

Faqja madje kanë vendosur edhe një emër të një faqeje tjetër, ‘talkingegg.info’, duke inkurajuar njerëzit t’i drejtohen për të folur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këto justifikime duhet të shërbejnë si një paralajmërim për partnerët e dyshimtë.

Një statujë e Marilyn Monroe është vjedhur nga shëtitorja e famës në Hollivud, duke shkaktuar habi dhe zemërim.

Një grua e moshuar ndodhet në gjendje të rëndë në spital pas një aksidenti rrugor ku u përfshi eskorta e Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit

Modelja e njohur playboy Simone Holtznagel, ka shokuar me deklaratën e saj: “Gjoksi i madh ta shpif dhe shkakton dhimbje!”.

Shumë njerëz janë bërë të famshëm dhe të pasur vetëm nga Instagrami dhe nëse ky aplikacion nuk do te ekzistonte, me siguri as ata vetë nu

Nëse akoma nuk e keni parë videoklipin e ri të Taylor Swift-it do të thotë se s’keni hyrë në Youtube, Facebook, Instagram, praktikisht se

Duhet të thuhet, megjithatë, se studimi i shenjave të zodiakut nuk bazohet në kritere shkencore të provuara, por në një ideal.

Maurizio Sarri të dielën u zyrtarizua si trajneri i Juventusit, pas marrëveshjes që klubi italian arriti me Chelsean për ta liruar trajne

Telefonat celularë janë kthyer në një pjesë të pandashme të jetës sonë dhe shumë nuk i heqin nga dora as kur hyjnë për të kryer nevojat e