"Pema e Jetës", fenomeni i pabesueshëm që ndodhi në liqenin në Australi

14/01/2021 - 16:40

Një fenomen madhështor ka ndodhur në liqenin Cakora të Australisë, ku është formuar një pemë.

Pamjet e filmuara nga ajri tregojnë "pikturat" e realizuara nga nëna natyrë, ku në mes të liqenit është shfaqur pema e jetës si rezultat i një stuhie të madhe.

Fotografi Derry Moroney mbeti i habitur kur krahasoi pamjet e filmuara nga ajri me dron në liqenin Cakora, që gjendet në lindje të gjirit Byron të New South Wales.

Këto pamje kanë shokuar të gjithë që kanë pasur rastin t’i shohin dhe prej publikimit të tyre në rrjetet sociale kanë marrë mijëra pëlqime e shpërndarje.

Kur zbuloi këtë fenomen natyror, vendosi ta ngrejë në ajër dronin për të shkrepur disa imazhe në liqenin Cakora.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Megjithëse mot i keq me fortunal, kushtet atmosferike nuk i pengojnë aspak amatorët e sërfit të gjejnë mundësinë të kënaqin shijet e tyre

Nëse mbretëresha Elizabeth është ende në izolim paraprak në kalanë Windsor, së bashku me bashkëshortin Philip, u takoi Kate Middleton dhe

Gazetari dhe moderatori Eno Popi i ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19. Bëhet me dijë se gazetari është në karantinuar në shtëpinë e tij.

Bashkëshortja e Mauro Icardit, Wanda Nara, ka marrë sërish vëmendjen e të gjithëve.

Një 74 vjeçar i infektuar me COVID-19 nga Britania e Madhe është shëruar pas 306 ditësh qëndrim në spital.

Një burrë islandez i është nënshtruar transplantimit të parë në botë të krahëve dhe të shpatullave, dy dekada pas aksidentit që i kushtoi

Ndërsa vetëm mushkonjat femra ushqehen me gjak njerëzor, si meshkujt ashtu edhe femrat mund të prodhojnë atë tingull gumëzhitës të bezdis

Tuna Sejdi dhe Patris Berisha kanë qenë çifti më i diskutuar në mediat rozë këto kohët e fundit.

Çdo 14 shkurt dyqanet e luleve kanë më shumë shitje, restorantet më shumë rezervime dhe të gjithë po mendohen si të surprizojnë dikë.