Pensionistja 80-vjeçare po planifikon martesën me të dashurin 35-vjeçar (FOTO)

26/01/2020 - 17:51

Edhe pse në një moshë të pazakontë, Iris Jones ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian Mohamed Ahmed Irbriham. Ai është vetëm 35 vjeç, ndërsa Iris është 80 vjeçe, pra 45 vite diferencë mes të dyve. Madje,bBritanikja është dhjetë vite më e madhe se mamaja e egjiptianit.

Iris Jones ra në dashuri me Mohamed, pasi u njohën në Facebook. Pasioni e përfshiu menjëherë për egjiptianin e papunë dhe pas katër ditësh vendosën të martohen në Kajro, por nuk kishin letrat e duhura. Irisi insiston se i dashuri i saj nuk e ka mendjen te paratë e saj. Ajo shton se qëllimi i tij nuk është pasaporta britanike.

“Ai më ka thënë se është gati që ta tregojë këtë përmes një marrëveshje paramartesore,” thotë britanikja dhe vetëm pak orë pasi u takuan, ata bënë seks.

“M’u duk vetja sikur isha e virgjër sërish. Nuk ishte e lehtë, por ishte shumë romantike,” thotë Iris, e cila ka rreth katër dekada pa e provuar, që pas ndarjes me të shoqin.

Për momentin ajo jeton me një pension. Ish-pastruesja ka në pronësi një shtëpi me vlerë 220 mijë sterlina, por Mohamed thotë se nuk i interesojnë paratë. Sipas tij, lumturia nuk blihet me paratë. Duhet thënë se kjo romancë ka zemëruar djemtë e Irisit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autori Dean Koontz parashikoi shpërthimin e koronavirusit në librin e tij të vitit 1981 "Sytë e errësirës".

Pas kërkesës së lartë për maska mbrojtëse nga koronavirus, kompania e njohur "Fendi" ka hedhur në treg "linjën" e saj.

Pasi e ëma e Quaden Bayles, (një djalë 9-vjeçar nga Australia, i lindur me nanizëm) postoi një video ku tregonte pasojat që vuante i biri

Ylli i familjes Kardashian-Jenner, Kim Kardashian, e kujton të atin e ndjerë në çdo festë dhe ditën e sotme i ka dedikuar disa fjalë prek

Në familjen e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, sot ka festë, pasi djali i madh, Drini, mbush 9 vjeç.

Seriali “Friends” që ka bërë namin në të gjithë botën do të rikthehet sërish në ekran.

Nuk janë të pakta rastet që shqiptarët mahnisin juritë e evenimenteve kushtuar këngëve dhe talenteve të reja në të gjithë botën.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump është tallur me fitoren historike të Koresë së Jugut për filmin më të mirë në

Bullizmi është një fenomen që prek së tepërmi fëmijët me nevoja të veçanta ose aftësi ndryshe.

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të përdorin më markën e tyre Sussex Royal, konfirmoi sot zëdhënësja e tyre.