Përfundojnë xhirimet e “Avatar 2”, kur do shfaqet filmi

28/09/2020 - 13:35

Regjisori, James Cameron ka deklaruar se xhirimet e filmit “Avatar 2” kanë përfunduar. Cameron e dha lajmin gjatë një bisede me Arnold Schwarzenegger.

“Na mbetet edhe 10% në postproduksion, por xhirimet kanë përfunduar të gjitha. Kemi përfunduar 100% filmin “Avatar 2” dhe 95% filmin “Avatar 3”, tha Cameron.

Pritet që filmat e radhës të shfaqen më 16 dhjetor 2022 dhe 20 dhjetor 2024. Ndërsa do të ketë edhe një “Avatar 4”, që do të shfaqet më 18 dhjetor 2026.

Sipas regjisorit, fundi i sagës do të jetë më 22 dhjetor 2028, me filmin e pestë.

“Avatar” është filmi i dytë më fitimprurës në histori, me 2,7 miliardë dollarë të grumbulluar në “box office”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Punonjësit e Muzeut Egjiptian në Kajro përfunduan në gjyq për akuzat e ngjitjes në një mënyrë ”false” të mjekrës së Tutankhamonit.

Shkencëtarët kanë zbuluar një asteroid gjigand që përmban mjaftueshëm metal sa për të bërë miliarder këdo në Tokë.

Numri i koalave në të gjithë shtetin australian të Uellsit të Ri të Jugut është në rënie të qëndrueshme për shkak të stresit në sistemin

Ish-bashkëshortja e Raoul Bova, Chiara Giordano po përjeton një histori të re dashurie me balerinin e njohur të spektaklit më të ndjekur

Shkencëtarët kanë zbuluar një molekulë jashtëzakonisht të rrallë të bazuar në karbon në atmosferën e hënës së Saturnit Titan që mund të e

Andrra Destani dhe Sinan Hoxha ngelen një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar. Gjithashtu Andrra, është mjaft aktive në rrjete

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një 55-vjeçare me profesion terapiste vrau dy vajzat e saj binjake 7-vjeçare teksa këto të fun

Në vitin 1980, paleontologët nga Universiteti “ California Riverside” vizituan Ishullin Seymour, pjesë e në zinxhiri ishullor në Gadishul