Përmbytja e pazakontë, qyteti mbushet me shkumë deti (VIDEO)

22/01/2020 - 17:47

Stuhitë e fuqishme që kanë goditur Spanjën kanë shkaktuar përmbytje të shumta dhe disa zona janë mbushur me shkumë deti.

Mallorca është shkatërruar nga valët e mëdha, ndërsa një qytet tjetër është mbushur me shkumë nga uji i detit.

Stuhia ka lënë pas deri më tani katër të vdekur ndërsa dy të tjerë janë të zhdukur. Rreth 200 mijë njerëz janë energji elektrike.

Videot nga vendi i ngjarjes tregojnë dallgë të mëdha që përplasen në muret e ndërtesave në Cala Ratjada në Mallorca.

Ndërsa në zonat e famshme për pushime si Costa Brava të Tossa de Mar, vendasit u zgjuan në pamjen surreale të shkumës së detit, e cila kishte pushtuar një pjesë të qytetit të vjetër. Një grua është filmuar duke provuar të futej në shtëpinë e saj e mbuluar nga shkuma deri në bel.

Stuhia “Gloria” pritet të sjellë shira të mëdha në Katalonja, duke rritur rrezikun e lumenjve në zona si Girona. Ministri i Brendshëm e ka përshkruar stuhinë si ‘të jashtëzakonshme’.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas kërkesës së lartë për maska mbrojtëse nga koronavirus, kompania e njohur "Fendi" ka hedhur në treg "linjën" e saj.

Pasi e ëma e Quaden Bayles, (një djalë 9-vjeçar nga Australia, i lindur me nanizëm) postoi një video ku tregonte pasojat që vuante i biri

Ylli i familjes Kardashian-Jenner, Kim Kardashian, e kujton të atin e ndjerë në çdo festë dhe ditën e sotme i ka dedikuar disa fjalë prek

Në familjen e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, sot ka festë, pasi djali i madh, Drini, mbush 9 vjeç.

Seriali “Friends” që ka bërë namin në të gjithë botën do të rikthehet sërish në ekran.

Nuk janë të pakta rastet që shqiptarët mahnisin juritë e evenimenteve kushtuar këngëve dhe talenteve të reja në të gjithë botën.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump është tallur me fitoren historike të Koresë së Jugut për filmin më të mirë në

Bullizmi është një fenomen që prek së tepërmi fëmijët me nevoja të veçanta ose aftësi ndryshe.

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të përdorin më markën e tyre Sussex Royal, konfirmoi sot zëdhënësja e tyre.