Përplas avionin në shtëpi për të vrarë gruan dhe djalin

14/08/2018 - 12:43

   Një burrë ka fluturuar me një avion të vogël drejt shtëpisë së tij për të vrarë gruan dhe djalin.

Ai mori vendimin disa orë pasi u arrestuar për sulm ndaj gruaj në një kanion afër shtëpisë ku çifti shkoi për të folur mbi problemet e tyre.

Duane Youd nga Utah e përplasi avionin me të cilin po fluturonte në shtëpinë e tij dhe mbeti i vdekur nga incidenti.

47-vjeçari pilotoi Cessna Citation Jet 525 nga një aeroport aty pranë.

Ndërsa gruaja e tij Sandy dhe djali arrtën që të dilnin nga shtëpia dhe i mbijetuan sulmit pavarëisht se pjesa e përparme e shtëpisë dykatëshe u përfshi nga flakët.

Përplasja ndodhi rreth orës 2.30 të hënën në Payson, një qytet me rreth 20.000 banorë 60 milje në jug të qytetit të Salt Lake.

Hetuesit raportojnë se avioni i përkiste punëdhënësit të Youd dhe se ai qëllimisht e fluturoi drejt shtëpisë së tij.

Autoritetet thanë që Youd ishte një pilot me përvojë.

Nuk ishte e qartë se kush e punësoi Youd-in, por sipas faqes së tij në Facebook, punonte si pilot i MedEvac-it.

Youd u arrestua të dielën rreth orës 7:30 pasi dëshmitarët i raportuan policisë se ai po dhunonte gruan e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një video intime midis Nicole Scherzinger dhe Luis Hamilton është hakuar dhe shpërndarë gjerësisht në internet.

Duket se ende nuk janë shuar tensionet mes kunatave mbretërore angleze Kate Middleton dhe Meghan Markle, aq sa bashkëshortët e tyre respe

E ka pritur gjithë shpresë kthimin e tij në shtëpi, duke qendruar pranë hyrjes kryesore gjatë gjithë kohës që zhvilloheshin kërkimet në k

Aktori Florjan Binaj ka treguar historinë e propozimit që i bëri bashkëshortes së tij Sadina 15 vite më parë, në një rrëfim tepër të veça

Ornela dhe Arbri ishin çifti i parë që hapi episodin e kësaj të diele në “Lufta e Nuseve 5”, në Tv Klan.

Në mediat sportive të vendit është dhënë lajmi se kapitenja e ekipit kombëtar të volejbollit të femrave, Erblina Bici ka thënë "PO" pas p

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, Xhixhi Bekali nëpërmjet një rrëfimi të publikuar së fundmi nga “Striripesurse” ka folur për të kalua

Një grua në SHBA, njoftoi policinë e Athens-Clarke, Atlanta se grabitësit i kishin vjedhur makinën bashkë me foshnjen 11 muajshe brenda.

Kim Kardashian e ka ekzagjeruar me vjeshjen e saj të fundit.

Çdo shenjë zodiakale ka veçantitë që e përfaqësojnë, sikurse edhe anët e tyre të errëta.