Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Pesë arsye të mundshme pse shihni dikë në ëndërr!

13/04/2021 - 12:01

Ëndrrat mbajnë kuptime të fshehura dhe mesazhe të fuqishme. Kur ëndërroni për dikë do të thotë se ai po mendon për ju ose do të vijë në jetën tuaj.

Kur keni një ëndërr për dikë është e rëndësishme të mbani mend ëndrrën ashtu siç ndodh në mënyrë që të kuptoni saktësisht se çfarë do të thotë. Ja se çfarë do të thotë kur ëndërroni për dikë:

Ju dëshironi që personi t’ju pëlqejë ose admirojë

Kur ëndërroni për dikë është një shenjë që dëshironi miratimin ose vëmendjen e tij. Kjo ka të ngjarë të shkaktohet nga fakti që ata kanë qenë duke ju injoruar ose nuk janë përfshirë në përparimet tuaja. Ju keni nevojë që njerëzit t’ju pëlqejnë ose admirojnë. Pra, kur nuk ndiheni të vlerësuar, filloni të vini në dyshim pamjen tuaj ose të dyshoni në besimin tuaj. Ëndërrimi për këtë person mund të jetë një përvojë e vështirë për ju. Kohët e fundit keni ndarë me ta gjëra që normalisht nuk i ndani me të tjerët. Tani shqetësoheni se çfarë mund të mendojnë ata për ju.

Personi në ëndrrat tuaja po mendon për ju

Ëndërrimi për dikë mund të jetë një shenjë se edhe ai po mendon ose ëndërron për ju. Kjo mund të jetë një surprizë e madhe për ju! Nëse keni ëndërruar për dikë që nuk e keni parë për një kohë të gjatë, ata ka të ngjarë të mendojnë për ju ose mund të paraqiten në jetën tuaj së shpejti.

Nga ana tjetër, kur ëndërroni për një mik, bashkëpunëtor ose ish, ata janë duke menduar për ju ose herën tjetër kur do t’ju shohin. Kur t’i shihni, kushtojini vëmendje të madhe veprimeve të tyre ose gjuhës së trupit. Ju shpejt do të mësoni nëse ata kanë mendime pozitive ose negative për ju. Nëse nuk e dëshironi këtë person në jetën tuaj, mos ia përmendni ëndrrën tuaj. Në të kundërt, nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të thjeshtë për të thyer akullin, tregimi atyre për ëndrrën tuaj mund t’ju ndihmojë të krijoni lidhjen që keni kërkuar.

Dikush do të përfitojë nga ju

Të kesh një ëndërr për dikë mund të jetë një shenjë se ai do të përfitojë prej jush ose do t’ju shkaktojë dhimbje emocionale. Kjo ëndërr mund të jetë një paralajmërim për të qenë dyshues ndaj këtij personi dhe motiveve të tyre. Marrëdhënia juaj me këtë person ju ka lënë të prekshëm emocionalisht ose financiarisht. Ju shqetësoheni se ata do t’ju vjedhin ose do të marrin atë që me të drejtë është e juaja.

Kini kujdes atë që i zbuloni këtij personi pasi mund të kthehet përsëri për t’ju ndjekur. Ju prireni të mos jeni shumë zbulues për të tjerët dhe pëlqeni t’i mbani mendimet tuaja më të thella për veten tuaj. Nga ana tjetër, ju jeni argëtues dhe spontan pa u zbuluar shumë atyre që janë në jetën tuaj. Personaliteti juaj unik do t’ju shërbejë mirë kur keni marrëdhënie me njerëz të caktuar që e shohin qëndrimin tuaj largues si një dobësi.

Jeta juaj do të ishte ndryshe nëse do të ishit me ta

Nëse po ëndërroni për dikë ka të ngjarë sepse shqetësoheni nëse keni marrë vendimet e duhura në marrëdhëniet tuaja. Shikimi i një personi të caktuar në ëndrrat tuaja do të thotë që ju jeni kurioz se si mund të jetë jeta juaj me ta. Ju jeni të kënaqur me partnerin tuaj aktual ose statusin e marrëdhënies, por ndonjëherë është kënaqësi të imagjinohet se si gjërat mund të kishin shkuar ndryshe.

Nuk është sekret që jeta juaj mund të ishte më e mirë nëse do të ishit me personin tuaj të ëndrrave. Ju me siguri do të ishit në një situatë tjetër financiare dhe ndoshta do të ishit më të përmbushur, por është tepër vonë për ta ndryshuar atë. Ju jeni lodhur duke luftuar për të siguruar jetesën ose për të mos pasur lumturi në jetën tuaj, kështu që ëndërrimi për këtë person është emocionues. Ëndërrimi për dikë do të thotë se do të ketë një ndryshim në marrëdhëniet tuaja. Këto ëndrra duhet t’ju japin shpresë se së shpejti gjërat do të ndryshojnë për mirë.

Ju ndiheni të vetmuar

Të ëndërrosh për dikë do të thotë që ndihesh i vetmuar, i trishtuar ose i përdorur. Ju mungon shumë dikush, por ai nuk ka të njëjtat ndjenja. Ju luftoni duke lëvizur drejt këtij personi dhe mendoni vazhdimisht për ta. Ju dëshironi që ata të mund të kthehen në jetën tuaj në mënyrë që gjithçka të kthehet në normalitet.

Ka qenë e vështirë për ju të filloni marrëdhënie ose miqësi të reja sepse mendoni vetëm për personin që keni humbur. Në vend që të krijoni kujtime të reja, ju kënaqeni kur mendoni për kujtimet nga e kaluara juaj. Nëse akoma e shihni këtë person në jetën tuaj të përditshme, kjo mund t’ju bëjë të ndiheni të lënë pas dore apo të vetmuar kur ata janë duke qëndruar jashtë me njerëz të tjerë. Pyesni veten nëse gjërat do të përmirësohen ndonjëherë dhe si do të ecni përpara.

Lajmi i mirë është se edhe ata ka të ngjarë të mendojnë për ju, edhe nëse nuk tregojnë ndonjë shenjë. Kjo ndoshta sepse edhe për ta është e vështirë të vazhdojnë. /Revistapsikologji

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ermal Mamaqi është tani edhe një producent i njohur filmash dhe këtë e tregon suksesi i dy filmave të fundit “Dy gisht mjaltë” dhe “I lov

Ditën e sotme, Tea Trifoni ishte e ftuar në “E diell”, krah çiftit Melisa-Andi dhe sigurisht nuk ka shpëtuar pa folur për ta.

Xhaketa e stilit ushtarak, e veshur nga këngëtarja amerikane Janet Jackson gjatë turneut Rhythm Nation 1990, u shit në ankand në Beverly

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që ende paguhen me

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama është parë në shkallët e stadiumit, i shoqëruar nga një vajze brune.

Floriana Garo, zëdhënëse e fushatës së PD-së, ka folur për herë të parë për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Shenja zodiakale nën të cilën kemi lindur zbulon gjithashtu se ndaj cilave mëkate jemi më të prirur të dorëzohemi.

Dashi

Dy vëllezërit Duka, Agron dhe Armand, kanë pozuar në shoqërinë e njëri-tjetrit, ndërsa konsumojnë një gotë verë të kuqe. 

Tabloja "Gruaja e ulur pranë dritares" e Pablo Picassos u shit sot 103,4 milionë dollarë gjatë ankandit të organizuar te Christie's, në N

Seriali i famshëm “Friends” do të rikthehet në HBO Max më 27 maj.