Pesë gjëra që duhet të dini rreth martesës

19/10/2018 - 17:03

Kurorëzimi i një historie dashurie nuk është fundi i lumtur, por një fillim i ri, i cili ndonjëherë mund të jetë i mundimshëm dhe i vështirë.

Martesa nuk është e gjitha ''trëndafila dhe lule'' ndaj bëni mirë t'i dini disa gjëra rreth saj:

Besimi: Nëqoftëse nuk ka besim në një lidhje, është vështirë që marrëdhënia të funksionojë. Duhet të zbuloni anët e njëri-tjetrit që nuk i keni njohur akoma.

Respekti: Jeta nuk është bardh e zi por ju duhet të dini të respektoni njëri-tjetrin. Edhe nëse ndodh që të keqkuptoheni për diçka, duhet të jeni të duruar.

Zhurmat: Një debat është normal në një martesë, por duhet të dini ta menaxhoni situatën jo të bërtisni me zë të lartë.

Shpresa: Njerëzit nuk ndryshojnë, më së shumti ''dëmtojnë'' disa nga anët e karakterit të tyre. Ju duhet të respektoni hapësirat e njëri tjetrit, në fund të fundit ju e keni zgjedhur atë, dhe duke e dashur ndryshe do të ishte e pakuptimtë.

Zemërimi: Të lëni mënjanë zemërimin dhe kur mbaron dita të shkëmbeni një përqafim dhe një puthje. Nesër është një ditë tjetër dhe duhet jeni ndryshe nga sot.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kilet e tepërta shpeshherë kthehen në sfidë për shumë prej nesh. 

Frikë në rrugët e Sidney, Australi kur nga një makinë njerëzit kanë parë një peshkaqen.

Sipas shkencëtarëve të NASA-s, jeta jashtëtokësore mund të zbulohet në dy dekadat e ardhshme.

Një foshnje nga Darlingtoni kaloi 4 ditë në spital duke luftuar për jetën pasi një anëtar i familjes, i sëmurë me herpes e puthi.

Shumë femra ankohen se nuk kanë gjetur ende dashurinë e jetës por një studim i ri tregon se ato duhet të lumturohen për këtë fakt, jo të

Prekja e një maceje ka rezultuar me pasoja të rënda për shëndetin e një blogereje 24-vjeçare.

Nuk janë gjetur ende gjurmët e avionit me të cilin udhëtonte sulmuesi i sapoblerë i Cardiff Citit, Emilinao Sala, i cili mendohet se ësht

Elena Di Martino është një super tifoze e Juventusit, e cila ishte në stadium për të ndjekur ndeshjen mes ekipit të Torinos dhe Chievo-s.

Rozana Radi mbetet një nga artistet më të dashura për publikun, këngët e të cilës janë kthyer në hite dhe dëgjohen nga të gjithë.

Sipas astrologëve ju mund të keni qenë një kombinim i keq në horoskop.