Pesë gjëra që duhet të dini rreth martesës

19/10/2018 - 17:03

Kurorëzimi i një historie dashurie nuk është fundi i lumtur, por një fillim i ri, i cili ndonjëherë mund të jetë i mundimshëm dhe i vështirë.

Martesa nuk është e gjitha ''trëndafila dhe lule'' ndaj bëni mirë t'i dini disa gjëra rreth saj:

Besimi: Nëqoftëse nuk ka besim në një lidhje, është vështirë që marrëdhënia të funksionojë. Duhet të zbuloni anët e njëri-tjetrit që nuk i keni njohur akoma.

Respekti: Jeta nuk është bardh e zi por ju duhet të dini të respektoni njëri-tjetrin. Edhe nëse ndodh që të keqkuptoheni për diçka, duhet të jeni të duruar.

Zhurmat: Një debat është normal në një martesë, por duhet të dini ta menaxhoni situatën jo të bërtisni me zë të lartë.

Shpresa: Njerëzit nuk ndryshojnë, më së shumti ''dëmtojnë'' disa nga anët e karakterit të tyre. Ju duhet të respektoni hapësirat e njëri tjetrit, në fund të fundit ju e keni zgjedhur atë, dhe duke e dashur ndryshe do të ishte e pakuptimtë.

Zemërimi: Të lëni mënjanë zemërimin dhe kur mbaron dita të shkëmbeni një përqafim dhe një puthje. Nesër është një ditë tjetër dhe duhet jeni ndryshe nga sot.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministria sot ka marrë një pamje krejtësisht tjetër, e cila është e rrethuar nga dhjetëra makina të bukura retro.

Emrat prej serialit televiziv “Game of Thrones” gjenden gjithmonë e më shumë në certifikatat e lindjes në Gjermani.

Astrologët kanë përcaktuar se femrat që i përkasin shenjës së Ujorit dhe Luanit, janë ato femra që konsiderohen si më inteligjentet.

Çifti i njohur i showbizit, Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë një nga dyshet më simpatike në showbiz-in shqiptar, jeta e të cilëve

Një çift të moshuarish janë kthyer në kishë për të ripërsëritur betimet e tyre në 75-vjetorin e martesës.

Teksa i shohim nga ekrani, shpeshherë duam që të kemi mënyrën joshëse të jetesës së të pasurve dhe të famshmëve, pa e ditur që për të arr

Producenti Steve Golin humbi jetën në moshën 64-vjeçare pas betejës me kancerin.

Vitet e fundit është bërë trend që femrat të bëjnë rimodelim të fytyrës apo dhe trupit të tyre.