Pesë këngëtarë koncert te “Sfinksi” për durrsakët dhe turistët (VIDEO)

23/05/2019 - 11:24

Nën flladin e ëmbël të pranverës dhe nën panoramën e bukur që të ofron fundi i shëtitores së Vollgës në Durrës, qytetarët durrsakë dhe turistët kanë shijuar gjatë mbrëmjes këngët e disa këngëtarëve shqiptarë.

Një koncert i organizuar pranë “Sfinksit” bëri bashkë këngëtarët Saimir Çili, Paola Kotani, Ardian Trebicka, Kujtim Prodani dhe Eranda Libohova.

Performanca e tyre u shijua nga të pranishmit, që hodhën valle e kërcyen të gjithë bashkë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Regjisorja e njohur Elma Doresi ka rrëfyer tmerrin që përjetoi mbrëmjen e djeshme pas përhapjes së lajmit për tërmetin që pritej të ndodh

Formati ka ndryshuar pak në pjesën e dytë të rubrikës “Ka Një Mesazh Për Ty”, sepse sot në studio e para vjen Mirlinda, të cilën e ka sje

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik tronditi ditën e sotme Shqipërinë.

Zbulohet bamirësja e cila i jepte Kristiano Ronaldos hamburger falas në vitet kur ky i fundit ishte i varfër dhe praktikisht bashkime dis

Pas "Bon Bon", rruga e suksesit të Era Istrefit nuk është ndalur kurrë.

Kënga shqiptare “Të ka lali shpirt” ra nga froni, pasi nuk është më e klikuara në kanalin e “YouTube”.