Pesë orë marrje në pyetje, Neymar: Herët a vonë e vërteta do dalë

15/06/2019 - 20:39

Neymar ka dorëzuar dëshminë e tij te autoritetet në Sao Paulo gjatë një marrje në pyetje prej pesë orësh, në të cilën ai iu përgjigj të gjitha pyetjeve që i drejtoheshin atij lidhur me akuzat për përdhunim. Pa iu përgjigjur shqetësimeve të shtypit, paria Paris Saint Germain dha disa deklarata të shkurtra dhe falënderoi për mesazhet e mbështetjes dhe solidaritetit të dërguar nga njerëz që besojnë në pafajësinë e tij.

“Unë jam i qetë, i vlerësoj të gjitha mesazhet që kam marrë nga larg,” tha ai. “E vërteta duket shpejt ose vonë,” tha Neymar, para se të tregonte mirënjohjen e tij për mbështetjen që ai ka pasur nga tifozët. Në fund të pjesës së parë të marrjes në pyetje, prokurori i caktuar për rastin, siguroi shtypin se Neymar iu përgjigj të gjitha pyetjeve dhe mohoi se kishte kryer krimin.Prokurori gjithashtu përjashtoi nevojën për një takim ballë për ballë midis Neymar dhe modeles që e denoncoi atë, për shkak se lojtari e dha një dëshmi. Përmbajtja e deklaratës së Neymar mbetet ende sekret. 
 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rasti i përdhunimit të 15-vjeçares në qytetin e Tiranës tronditi opinionin e gjerë publik duke sjellë një reagim të shpejtë nga shoqëria

Mbrëmja e maturës finalizon një kapitull të rëndësishëm të moshës më të bukur të jetës sonë, adoleshencës.

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare si rrallëherë më parë ka publikuar një peticion i cili ka lidhje me Reformën Zgjedhore, e cila është

Sipas një studimi të fundit, supozohet se tullacët mund të jenë më të rrezikuar të vdesin nga koronavirusi për shkak se disa hormone mash

Problemi i të qenit kriminel është se kur merr objekte që nuk të takojnë, nuk ke asnjë siguri nëse dikush dëshiron të t’i marr ato.

Dje u marshua në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë kundër abuzimit dhe përdhunimit të fëmijëve. Një numër i madh i qytetarëve iu bashkuan k

Të gjitha vendet perëndimore janë vënë në lëvizje pas vdekjes së George Floyd, i cili u vra barbarisht disa ditësh nga një ish-polic në S

Nuk janë të rralla rastet kur Melania Trump e ka vendosur në siklet bashkëshortin publikisht.

Ashtu si çdo fillim muaj, astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në emisionin "Rudina", ku edhe ka bërë renditjen e shenjave me m