Peshkatarët po kapin pako kokaine me vlerë miliona euro!

16/05/2019 - 21:55

Një film flet për plazhistë që vendosin të bëhen trafikantë droge, pasi gjejnë me pako kokaine me vlerë miliona dollarë. Kjo po ndodh vërtet, në Filipine.

Dhe nuk janë në sasi të pakta. Agjencia Filipinase Kundër Drogës ka raportuar se vetëm në shkurt të vitit 2019, deti ka nxjerrë më shumë pako kokaine se në gjithë vitin 2018.

Vetëm muajin e shkuar, peshkatarët kanë gjetur të paktën 5 milionë euro kokainë në brigjet e Barangajit Poblasion, Burgosë, të Suriago del Nortes. Kokaina ishte e mbledhur në blloqe me letër ngjitëse, dhe në total shkonte 48.5 kg.

Pakot ishin të ndara me emra makinash evropiane: Bugatti, BMË ose Audi, dhe disa prej tyre kishin edhe gjurmues satelitorë (GPS) të vendosur brenda pakove.

Asnjë nuk e di me siguri se nga vijnë këto pako, por presidenti filipinas, Duterte, ka thënë se në vendin e tij kanë arritur të infiltrohen bandat e mëdha të Amerikës Latine, që nga karteli Medellin e deri te ai i Sinaloas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shkencëtarët në Kinë kanë përdorur teknika që modifikojnë gjenet për ta bërë trurin e majmunëve më të ngjashëm me të njeriut.

Këtë vit familja mbretërore nuk do të shkojë për gjueti shpendësh, traditë e cila ka qenë e përvitshme.

Balerina dhe prezantuesja e motit, Alba Hoxha, është shumë e komentuar në media dhe çdo e re që ka të bëjë me të përbën kuriozitet për pu

Zelanda e Re ka tërhequr vëmendjen e medias botërore, kësaj here jo për sulme terroriste por për një zbulim të rëndësishëm.

Nëse deri para pak vitesh një foto vlente sa 1000 fjalë tani mund të themi të njëjtën gjë për emojit (figurinat e vogla të verdha dhe jo

Grimca të vogla plastike, të transportuara nga era dhe që bien më pas në formën e dëborës, u zbuluan në Arktik dhe Alpe, sipas një studim

Një video virale ka bërë që autoritetet të marrin masa ekstreme e të mbyllin një plazh të tërë në Ishujt Filipines.

Këto janë 3 shenjat e horoskopit që shpenzojnë më shumë:

Dashi

Metropolit shqiptar i shtohet një qendër e re, e parashikuar të jetë destinacion i mijëra qytetarëve çdo ditë.

Moda, gjithnjë e më e përhapur në dieta, për të zëvendësuar një vakt me akullore fsheh diçka të jashtëzakonshme ...