Policët mbipeshë dërgohen në kamp për t'u dobësuar

14/03/2019 - 13:19

Policët mbipeshë në Kinë, do të detyrohen të punojnë në një kamp të veçantë për rregullimin e barkut.

Ata do të dërgohen në Qendrën e Trajnimit të Policisë Qendrore në qytetin qendror të Pak Chong, për dy javë, ku do të bëjnë dietë intensive dhe stërvitje si pjesë e një programi për të humbur peshë.

"Ka shumë probleme në qoftë se je një polic i shëndoshë. Ju punoni dhe lëvizni ngadalë ndërsa shkoni në detyrë. Kjo është e papranueshme nëse je një oficer i ngarkuar me arrestimin e kriminelëve, pasi që duhet të jeni të shkathët dhe të shpejtë", tha Sornpetch Chantarak, një zbatues dietik në programin e ri

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej kohësh po përflitet filmi që ka si protagonistë dy emra të njohur si Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata.

Kjo është një skenë e pazakontë e filmuar në Indonezi.

ANA, All Nippon Airways në Japoni, pjesë e Skytrax World Airline Awards 2018, u konsiderua rrjeti ajror më i pastër në botë.

Një peshkaqen bishtdhelpër ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në afërsi të Gjirit të Vlorës.

Përfshirja në një skuadër sportive vepron si një antidepresiv për adoleshentët.

Një fluturim i British Airways i cili u nis nga Londra dhe kishte si destinacion Düsseldorf, Gjermani, përfundoi në Edinburg të Skocisë.

Një eksperte e familjeve mbretërore ka akuzuar Meghan Markle sepse sipas saj ajo ka tendenca që të jetë një “Yll ndërkombëtar”, edhe pse

Mel B lëshon “bombën” dy muaj para fillimit të nisjes së turit të ribashkimit të “Spice Girls”.

Nikki Bella do t'i japë fund ndeshjeve "Wrestling" ku u bë e njohur pasi trupi i saj nuk mund të përballojë më dhimbjen që shkaktohet nga

Një mësues i shkencave në Kenia, që ka dhënë pjesën më të madhe të pagës së tij për të mbështetur nxënësit e varfër, ka fituar një çmim p