Polici hero i shpëton jetën foshnjës që nuk merrte frymë

15/07/2019 - 11:34

Kamerat e trupit të një polici kanë filmuar momentin kur ai i shpëtoi jetën një foshnje të porsalindur. William Kimbro tha se po patrullonte në Summerville kur ndaloi një makinë që po ecte me shpejtësi.

Një nga gratë në makinë tha se po dërgonin foshnjën 12 ditëshe, Ryleigh në spital sepse nuk merrte frymë, pasi piu ujë në një shishe. Menjëherë polici i erdhi në ndihmë fëmijës duke i bërë frymëmarrje artificiale dhe kështu foshnja mori sërish frymë.

Më pas i kontrolloi pulsin dhe i bëri masazh në gjoks rreth zemrës. “Hajde qaj për mua, qaj për mua,”-dëgjohet duke thënë polici. “Hapi sytë", e më pas foshnja filloi të qante lehtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Personazhe të njohur të artit dhe skenës shqiptarë, në mënyra të ndryshme u solidarizuan duke dhënë ndihmën dhe mbështetjen e tyre pas tr

Një modele është gjetur e pajetë pranë djalit të saj 2-vjeçar në një plazh gati një javë pasi rezultonin të zhdukur.

Bananja është një frut mjaft i dobishëm si për trupin dhe mendjen tuaj.

Murinjo është padyshim një nga trajnerët më të mirë në botë dhe protagonist si në fushën e blertë, ashtu edhe jashtë saj.

Identifikohet origjina kimike e reagimi fiziologjik ndaj një frike të madhe.

Irina Morozyk, gruaja e futbollistit ukrainas Nikolai, është bërë e famshme me përfshirjen e saj në futboll.

Në vitin 1989, një çift nga Long Island pagoi afërsisht 100 dollarë për blerjen e një garazhi.

Arabia Saudite po planifikon të ndërtojë një qytet-shtet të ri ndërkufitar, të qeverisur nga ligje perëndimore, si pjesë e strategjisë së

Shkrimtarja e njohur për fëmijë, Myzejen Konduri, njëkohësisht edhe Producente e Miss & Mr Durrësit dhe Miss & Mr Turizmi, bashkë

Personazhet e njohur të showbizit kanë dhënë kontributin dhe ndihmën e tyre për personat e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.