Policia kap për fyti dhe përplas përtokë 21-vjeçaren sepse nuk kishte maskë (FOTO)

14/08/2020 - 10:41

Organizata Botërore e Shëndetit dhe shumë ekspertë të Shëndetësisë, e kanë vlerësuar vendosjen e maskës mbrojtëse si mjetin kryesor të frenimit të pandemisë së koronavirusit.

Ndaj qytetarëve të pabindur, shpesh është parë të aplikohen gjoba duke arritur deri tek arrestimet. Një rast i tillë është publikuar në rrjete sociale, ku një vajzë 21-vjeçare nga Victoria e Australisë u ndalua nga policia pasi ecte rrugëve pa maskë. Kur autoritetet i kërkuan llogari se përse nuk e ka vendosur maskën, ajo refuzoi t’u japë sqarime.

Kjo mesa duket irritoi policët të cilët reaguan dhe e mbërthyen prej fyti. Më pas vajza i tha policëve se nuk e mbante maskën për disa arsye shëndetësore. Por edhe pas kësaj dëshmie, vajza u shoqërua për në rajon dhe ndaj saj rëndon akuza e rezistencës ndaj punonjësve të policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për dikë më e lehtë e për dikë më e vështirë, por për të gjithë, shprehja e ndjenjave mbetet pak sfiduese. Megjithatë, janë një pjesë e s

Marrëdhëniet nuk janë gjithmonë një vijë e drejtë. Shumicën e kohës jeta na mëson se është e kotë të ndjekësh udhëzimet e shkruara.

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig dhe t

Çdo grua, pavarësisht nga personaliteti i saj, shijet e saj ose ambienti në të cilin jeton, meriton të përmirësohet çdo ditë.

Të gjithë keni dëgjuar të flitet për produktet e reja të duhanpirjes të cilat veçojnë nikotinën nga tymi i dëmshëm i duhanit.

Amerikanja, Nikole Mitchell ka vendosur që të lërë punën në kishë dhe të bëhet striptiste.

Një nxënës 14-vjeçar, i cili ngacmohej sistematikisht nga shokët e klasës në një shkollë me konvikt vari veten vetëm disa ditë, pasi bash

Statistikat parashikojnë se ka rreth 3 miliardë përdorues të smartphoneve.

Reperi amerikan, Miles McCollum i njohur me emrin e artit Lil Yachty, u arrestua dhe u akuzua për qarkullimin me shpejtësi tej normave të