Policia nxjerr jashtë pasagjerin pas sherrit në avion

08/08/2019 - 12:24

Një pasagjer 20-vjeçar akuzoi policinë portugeze për dhunë fizike duke thënë se i lënduan dorën, qafën dhe këmbën. Mediat e huaja raportojnë se Rafik Boutiche goditi një stjuardesë para se të niste fluturimi, gjë të cilën e mohoi.

Ai tregoi se i kërkoi stjuardesës që të ndërronte vend dhe të ulej te një sedilje tjetër, e cila ishte e lirë, por në atë moment ndërhynë forcat e policisë.

Miku i tij, Islam Fessih filmoi skenën në të cilën 20-vjeçari dëgjohet duke bërtitur: "Ju po më lëndoni". Pasi i nxorrën jashtë, të dy djemtë rezervuan një hotel në Portugali dhe më pas nisën fluturimin me një linjë tjetër ajrore.

Duke folur për "The Mirror" nga hoteli, ai tha: "Dora më dhemb, po më djeg këtë moment. Kyçi im i këmbës është ndrydhur dhe qafa më është lënduar shumë." Ndërkohë kompania ajrore nuk ka bërë ende asnjë reagim për këtë ngjarje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Disa ditë më parë, vëmendjen e ndjekësve në rrjete sociale e mori një fotot të publikuar nga moderatorja e njohur Bieta Sulo.

Një baba e ka lënë djalin e tij vetëm në shtëpi me një të huaj për pesë ditë me radhë sepse donte të shkonte me pushime në Itali.

“Ata thonë se ajo që nuk të vret të bën më të fortë … Ja ku jemi, me dëshirën e madhe që të kthehemi më të fortë se kurrë!Me anë të këtij

E vendosur tani në SHBA, Meghan Markle hedh pas shpine kurorën angleze dhe i drejton sytë nga Shtëpia e Bardhë.

Revista e famshme “Forbes” së fundmi ka publikuar një artikull për disa vende të botës që mund të vizitohen lehtësisht në kohë pandemie.

Mundohuni të mashtroni një grua dhe mbi të gjitha përpiquni ta bëni atë me një grua që tashmë është djegur.

Mark Chapman, vrasësi i John Lennon, i ka kërkuar falje vejushës së muzikantit të famshëm 40 vite pas krimit.

Viti 2020 ka qenë e mbushur me ngjarje e situata të pazakonta, duke na vënë në provë të gjithëve.

Larja e duhur e të gjitha produkteve mund të zvogëlojë rreziqet e konsumit si të baktereve të dëmshme ashtu edhe të pesticideve.

Një grua u nervozua pasi shitësit i kërkuan të kishte kujdes dhe të ruante distancën sociale me të tjerët dhe të hynin një nga një në dyq