Porositi online një IPhone 12 ProMax, por mori një pllakë të thyer

07/05/2021 - 14:57

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë drejtkëndëshe të thyer.

Në fotot e shpërndara në rrjetin social Twitter ajo tregon pllakën e thyer e cila ishte e vendosur në kutinë e IPhone, ndërsa shkruante se ishte tepër e zhgënjyer.

Duke iu përgjigjur ankesave, një zëdhënës i kompanisë kishte treguar se hetimi zbuloi se Olivia ishte viktimë e një mashtrimi.

"Ne kemi mbyllur llogarinë, kemi shkruar bilancin e papaguar dhe do t'i kthejmë të gjitha paratë që ajo ka paguar. Ne kemi qenë në kontakt me zonjën Parkinson për ta mbajtur të përditësuar dhe për ta inkurajuar atë që të kontaktojë shitësin për të zgjidhur këtë.", tha ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një postim në rrjete sociale i kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj ka ngritur dyshimet se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua

Kombinimi i veshjeve me aksesorë shtesë për të krijuar një stil unik është pjesë e pandarë e përditshmërisë së artistes durrsake Asel Ist

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

Princi Philip do të kishte festuar 100-vjetorin e lindjes më 10 qershor dhe me rastin e ditës së tij të lindjes, anëtarët e familjes mbre

Marsi është planeti i energjisë dhe jetës suaj mund t’i kishte munguar, por kjo situatë po ndryshon pasi tashmë planeti do të kalojë në s

Janë plot dhjetë ndryshime ato të cilat sjellin në vetvete kundërshtime mes gjinisë mashkullore dhe femërore.

Kur punojmë shumë për të përfunduar një projekt, shumica prej nesh përpiqen të dëgjojnë muzikë, në mënyrë që të përqendrohemi në detyrën

Një 18-vjeçare në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një tromboze.

Studiuesja e astrologjisë Keti Sula ka treguar se përse kryeministri Edi Rama fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në verë më shumë se kurrë, dielli shqetëson shikimin tonë, prandaj përdorimi i syzeve dielli bëhet më i domosdoshëm.