Posteri i gruas në ballkon: As nuk ju vijmë mysafirë, as mos hajdeni

26/11/2020 - 16:40

Një grua nga Turqia ka gjetur mënyrën më interesante dhe goditëse për të njoftuar të afërmit e saj se gjatë peridhës së Covid-19 nuk pret asnjë njeri në shtëpi dhe nuk do shkojë askund si mysafire.

Ajo ka varur një poster të madh në ballkonin e shtëpisë së saj ku shkruan: “Në shtëpi jemi! Deri sa të mbarojë koronavirusi, nuk presim dhe nuk shkojmë mysafirë. Maskë, distancë, higjienë”.

Gruaja është nisur nga fakti se edhe pse ndodhemi në një periudhë kritike përsa i përket pandemisë së koronavirusit njerëzit nuk respektojnë masat e marra dhe bashkohen grumbull, shkojën tek shtëpitë e njëri-tjetrit pa ruajtur distancë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

1. Ju nuk mund ta llogaritni saktë dritaren tuaj pjellore.

Një e moshuar nga Çekia po bën xhiron e rrjeteve sociale.

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elisabeth ka mbajur një fjalim të rrallë mbi vaksinimin ndaj Covid-19, duke sugjeruar se është egoi

Sonda e Nasës, Perserverance do të nisë kërkimet për shenja jete të mëhershme në Mars, por zbulimi më i ri duket sikur mbështet idenë edh

Këngëtari korçar i serenatës Naum Tërova u nda nga jeta si pasojë e koronavirusit. I shtruar prej ditësh në spital, Tërova ndërroi jetë m

Disa shenja përdorin bukurinë e tyre për të joshur personin që pëlqejnë, ndërsa disa të tjera kanë pikë të fortë komunikimin.

Hëna e plotë që mbrëmjen e sotme ndriçon mbi Durrës ka krijuar një zbaticë të madhe në shëtitoren “Taulantia”.

Ju mund të përpiqeni të bindni të tjerët se fëmija juaj është shumë i sjellshëm, por nëse ju bëni gabime në edukimin e tyre, ata do të je

Një gjykatë në Pekin ka urdhëruar një burrë pas divorcit që të kompensojë gruan e tij për punët e shtëpisë që ajo bëri gjatë martesës së

Një pikturë e rrallë e Van Gogh, nga një koleksion privat francez do të dalë në ankand në fund të marsit në Paris, nga Sotheby’s.