Presidenti "i çmendur" shpenzon 46 mijë dollarë për një gaforre

09/11/2019 - 20:09

Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg.

Gaforrja e borës u ble nga Tetsuji Hamashita, presidenti i një kompanie prodhimesh deti. Ai bëri këtë blerje me qëllim që t'ia shërbejë të pasurve në restorantet më luksoze të Tokios.

“E di që çmimi është tej mase i lartë, por kështu e do zakoni. Megjithatë jam i sigurt që gaforrja e justifikon çmimin”, tha Hamashita për CNN.

Shitja e gaforres së borës theu rekordin Guinnes që mbahej nga një tjetër gaforre e shitur në Japoni vitin e kaluar, për 18 mijë dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gaforrja cilësohet si shenja më e komplikuar e zodiakut !

Të gjithë e kemi pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon.

Duket se tersi nuk po i ndahet familjes mbretërore angleze.

Është ndarë nga jeta në moshën 15-vjeçare, aktorja e famshme Pearl Waligwa.

Kosova feston 12-vjetorin e Pavarësisë dhe në këtë ditë të shënuar shumë nga personalitetet e njohura kanë bërë urimet e tyre.

Një Lamborghini i marrë me qira për një çift martesor shpërtheu pasi u përplas me një makinë Golf VW të parkuar.

Ish-zonja e parë e Amerikës, Michelle Obama ka vendosur të mos i ndjekë në rrjete sociale të bijat dhe jo pa arsye.

NJë grua ka gjetur unazën e bashkëshortit të saj pas 47-vitesh që e kishte harruar në një dyqan në qytetin amerikan të Brunsëick Maine.

Qentë janë një thesar i vërtetë, por zbulimi i kohëve të fundit për ato që ata në të vërtetë ëndërrojnë, do t’ju bëjë t’i vlerësoni më sh

Këngëtarja e njohur e muzikës folklorike, Silva Gunbardhi ka qenë ditën e sotme e ftuar në programin ‘E diell’ ku i është përgjigjur një