Presidenti italian vuan kufizimet: As unë nuk shkoj tek berberi!

27/03/2020 - 21:57

Presidenti italian Sergio Mattarella ju drejtua sot kombit të tij me një fjalim lidhur me situatën mjaft dramatike të krijuar nga koronavirusi.

Por, një moment nga regjistrimi i fjalimit, i cili është shpërndarë gabimisht nga zyra e shtypit të kreut të shtetit, tregon se dhe presidenti italian vuan nga kufizimet që burojnë nga masat drastike të ndërmarra nga qeveria Conte me qëllim parandalimin e përhapjes së mëtejshme të Covid-19.

Një anëtar i stafit i tërheq vëmendjen për një cullufe të ngritur dhe Mattarella i përgjigjet: Giovanni, as unë nuk shkoj tek berberi!

Mesa duket, edhe pse kryetar shteti, edhe presidenti i ndjen personalisht mbylljet e bizneseve në të gjithë vendin.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reperi britanik, Swarmz, arriti që të shpëtonte pa lëndime nga aksidenti që pati me “Ferrari”-n 250 mijë paund (280.000 euro), pasi u për

Më 26 janar legjenda e basketbollit Kobe Bryant ndërroi jetë në një aksident tragjik së bashku me vajzën e tij dhe 6 persona të tjerë.

Një efektiv policia është ndjerë keq dhe ka pësuar një gjendje të fikëti, teksa ishte në krye të detyrës.

Prej disa kohesh, perflitet se Harry dhe Meghan Markle janë në krizë dhe mund të ndahen.Shkak i kesaj jane spekulimet se Meghan detyroi H

Të rinj e të moshuar kanë harruar kohën e pandëmisë dhe kanë shkuar të shijojnë rrezet e dielit në bregdetin e Golemit.

Saturni, aligatori personal i liderit nazist Adolf Hitler, i famshëm në kohën e luftës me mijëra vizitorë të kopshtit zoologjik të Berlin

Përqafoi të dashurën, ndërsa ishin duke ecur në rrugën ”Strada Nuova”, në qendër të qytetit të Pavias, dhe për këtë gjest u gjobit nga po

Një fëmijë 1-vjeçar është kthyer në një personazh shumë të dashur në mediat sociale.

“Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për të