Princ Harry dhe Meghan nuk i bashkohen familjes mbretërore për Krishtlindje

13/11/2019 - 13:04

Princ Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të thyejnë traditën disavjeçarë të familjes mbretërore, duke mos u bërë pjesë e festimeve të Krishtlindjes në Sandringham. Lajmi është publikuar në mediat britanike, ndërsa çifti thuhet se ka vendosur të festojë në mënyrë më private.

Kjo është Krishtlindja e parë e djalit të tyre 6-muajsh, Archie, ndaj Meghan dhe Harry mendohet se mund të qëndrojnë  në shtëpi në Windsor ose mund të udhëtojnë për të festuar me nënën e 38-vjeçares, Doria Ragland.

Biografi i familjes mbretërore, Ingrid Seward u shpreh se: "Është e trishtueshme që Princi dhe Meghan nuk duan t'i bashkohen familjes. Mbretëresha mund të jetë pak e lënduar por ajo është shumë e hijshme për ta lënë të kuptohet këtë."

Harry gjithmonë i ka kaluar Krishtlindjet në shtëpinë e Mbretëreshës në Norfolk, përveçse në vitin 2012 kur ishte në Afganistan. Ndërkohë, pas fejesës në vitin 2017, që kur Meghan u bë anëtare e Familjes Mbretërore, edhe ajo është bashkuar me Harry për festimet në Sandringham Estate.

Një burim pranë familjes mbretërore i tha gazetës "The Sun" se çifti po diskuton madje për një pushim prej gjashtë javësh nga angazhimet mbretërore, pas ceremonisë në "Royal Albert Hall" që u mbajt të dielën, por pa shpjeguar arsyet e këtyre vendimeve.

Thashethemet thonë se ndoshta kjo situatë është krijuar pas mosmarrëveshjeve mes kunatave, Meghan Markle dhe Kate Midleton.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të qenit single ka avantazhet e veta. Nuk është vetëm një mendim, por një pohim shkencor.

Deri tani kemi qenë në sezonin e Bricjapit dhe ka qenë një periudhë e gjatë.

Një nuse australiane u hakmorr në mënyrën më të mirë ndaj të dashurit të saj Alex pasi mori vesh se ai ishte në një lidhje paralele me nj

Princi Harry u përpoq të shpjegonte publikisht se vendimi për t’u shkëputur nga familja mbretërore nuk ishte i lehtë për të.

Ditën e djeshme u luajt ndeshja mes Liverpulit dhe Junajtid, e cila u fitua nga të besuarit e Klop me rezultatin 2-0.

Gratë me ndikim të lartë në mediat sociale, apo siç njihen ndryshe me termin “Influencer”, marrin pothuajse çdo ditë oferta monetare në k

Një kolumbian shpiku rrëmbimin e tij të paqenë për të mos u martuar.

“Ekonomitë seksiste” po përkeqësojnë pabarazinë globale të të ardhurave, derisa numri i miliarderëve është dyfishuar në dekadën e fundit,

Futbollisti shqiptar Elis Bakaj është bërë baba dhe emocionin e ka ndarë me miqtë e tij në profilin zyrtar në Instagram.

"ThumbON"  nga Aulona dhe Fatma ka surprizuar sërish këtë të diel në ekranin e "Rtv Ora" me një tjetër kamera të fshehtë.