Princi Andrew do të heqë dorë nga postet publike

21/11/2019 - 08:13

Djali i dytë i Mbretëreshës Elizabeth, princi Andrew i Britanisë së Madhe do të tërhiqet së shpejti nga të gjitha postet publike.

Vendimi i tij erdhi pas dyshimeve për përfshirjen në aferat e miliarderit Jeffrey Epstein, i cili vrau veten në gusht.

“Nuk e kam mbështetur ndonjëherë Epstein. S’kam lidhje me festat e tij dhe dua t’i nënshtrohem çdo hetimi,”- mësohet të ketë thënë ai.

Epstein ndodhej në paraburgim në pritje të nisjes së procesit gjyqësor me akuzat e trafikimit për prostitucion të minorenëve.

Disa prej viktimave të trafikut kishin dëshmuar gjatë marrjes në pyetje se Epstein i kishte detyruar të kryenin marrëdhënie seksuale me Princin Andrew.

Andrew nuk e ka mohuar miqësinë me Epstein, por ka mohuar kategorikisht aferat e dyshuara seksuale. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë: një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në

Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londës, ku edhe ish-futbollisti lindi.

Observatori Evropian Jugor (ESO) ka krijuar një vizualizim të frikshëm dixhital që tregon se çfarë do të ndodhë me Tokën kur planeti ynë

Në disa raste thonë se qentë nuk janë të denjë për njerëzit.

Ende nuk dihet me siguri fati i godinës 6-katëshe, në bulevardin “Dyrrah”, të cilit i është vënë shiriti bllokues që ditën e parë të tërm

Ndonëse nuk i presim me gjallërinë e një viti më parë për shkak të tragjedisë që vendi kaloi më 26 nëntor, festat e fundvitit janë pranë.

Drejtuesi i një automjeti ka shpëtuar për mrekulli kur një mbikalim është shembur dhe e gjitha është kapur nga kamerat e sigurisë.

Edhe pse muaji dhjetor nuk hyri aspak siç donim, bilanci i 51 viktimave të tërmetit duket se fashiti pak magjinë e tij, mos harroni se pë

Pas tradhëtisë që u kthye në kryefjalën e mediave, Khloe Kardashian tregoi në një status në Instagram se është gati të falë ish-partnerin

Dy shoqe të përjetshme janë transferuar në të njëjtin shtëpi kujdesi gati 78 vite pasi u takuan për herë të parë.