Prodhohet tiramisuja rekord 267 metra

Postuar: 12/02/2018 - 16:38

E shtuna ka qenë mjaft e ëmbël në qendrën tregtare "Tiare" në Villesse ku u prodhua tiramisuja më e gjatë në botë.

Kjo është konfirmuar nga gjyqtari i Rekordeve Botërore Gines në Londës.

Tiramisuja rekord është 267 metra e gjatë.

Impersionuese është edhe sasia e përbërësve të recetës, ku janë ndarë më shumë se 6 mijë pjesë të shpëndara falas për të pranishmit: 3 mijë vezë, 400 litra krem mascarpone, 400 kilogramë biskota me biskota dhe 420 litra kafe të përgatitur në moka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nuse 21-vjeçare e sapo martuar, ka refuzuar të puthë bashkëshortin pasi prifti i deklaroi burrë e grua.

Kjo mund të jetë parajsa.

   Një peticion në mbështetje të një shoferi francez autobusësh që përballet me masë disiplinore pasi u filmua teksa qëllonte me shuplakë

Ka sezone kur flokët tuaj janë shumë të butë dhe me shkëlqim, por ka dhe raste kur janë shumë të ashpër dhe të thatë.

Fëmijët kanë dalë në rrugët e Gjermanisë këtë javë për të protestuar kundër përdorimit të tepruar të telefonavae nga prindërit e tyre.

Mesfushori i Çelsit, N’Golo Kante, ka bërë që disa tifozë të kalojnë një natë të paharruar.

Kompania SpaceX e Elon Musk ka zbuluar turistin e parë që do të fluturojë rreth Hënës.

   Njerëzit nuk mund të jenë 100% të mirë apo të këqij, ne të gjithë kemi një sasi të mirësisë dhe të keqes në trupin tonë.

   Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar statujën e një sfinksi ndërkohë që zbraznin ujin nga tempulli faraonik i Kom Ombo në qytetin jugor

Njerëzit shpesh përcaktojnë qëllime të ndryshme gjatë gjithë jetës së tyre.