Pse nuk duhet të bëni ushtrime me makeup

14/11/2018 - 12:04

Nuk janë të përjashtuara rastet kur shkojmë në palestër të trukuara.

Por dermatologët na sugjerojnë ta mendojmë dy herë. Ushtrimet në palestër bëjnë të mundur hapjen e poreve të lekurës , në këtë mënyrë dalin bakteret e organizmit nëpërmjet djersës.

Make up-i që mund të kemi në fytyrë jo vetëm që bllokon poret, por shkakton si rezultat edhe irritim apo akne në lëkurë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Antarktida perëndimore po përballet me shkrirjen e akullnajave për shkak të ngrohjes së ujit të detit.

Meghan Markle dhe princi Harry sot festojnë njëvjetorin e martesës.

Aktori i njohur Arnold Schwarzenegger është sulmuar nga një person, teksa po merrte pjesë në një aktivitet sportiv në nder të tij, në një

Festë e madhe e Bayernit për titullin e fituar në javën e fundit të Bundesligës.

Hëna e plotë e majit njihet zakonisht si hëna e luleve për shkak të të gjitha lulëzimeve këtë muaj.

Arnold Schwarzenegger u sulmua pas krahëve gjatë një eventi në Johannesburg, në Afrikën e Jugut.

“Në pamje të parë Gerta Miftari duket si çdo vajzë tjetër e moshës së saj.

Ndonëse kanë kaluar 30 vjet nga publikimi për herë të parë, superhiti "Like a Prayer" i kënduar nga ylli botëror të popit Madona ngjalli