Publikohen të dhënat personale të klientëve të hotelit luksoz, mes tyre edhe VIP-a

20/02/2020 - 13:20

Hakerat kanë sulmuar databazën e të dhënave personave të klientëve që kanë qëndruar në hotelet luksoze MGM.

ZDNet ka raportuar se janë vjedhur të dhënat personale të 10.6 milionë klientëve. Ky informacionn është publikuar më pas në një faqe interneti. Të dhënat e vjedhura përmbajnë emrat e klientëve, adresat dhe numrin e pasaportës. Resorti MGM reagoi duke deklaruar se asnjë e dhënë për financat e klientëve dhe kartat e tyre të kreditit nuk është ekspozuar.

BBC raporton se në mesin e klientëve të prekur nga rrjedhja e të dhënave personale është këngëtari i njohur Justin Bieber dhe themeluesi i Twitter Jack Dorsey. Ndërsa rrjeti i hoteleve MGM nuk pranoi të komentonte për emrat e klientëve.

MGM ka resorte në Las Vegas, Atlantic City dhe Detroit në SHBA. Gjithashtu, ka prona në Kinë e Japoni, si dhe po ndërton një resort të ri në Dubai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa shumcia e botës është mbyllur në shtëpi prej disa javësh, duke pritur largimin e epidemisë së koronavirusit, kafshët janë ndjerë më

Të premten, një mace në Belgjikë ka rezultuar pozitive me koronavirusin e ri, pasi është prekur nga virusi vdekjeprurës nga pronari i inf

Kristiano Ronaldo i ka bërë vetes dhuratë një makinë të re gjatë kohës që po qëndron në karantinë në shtëpinë e tij në Portugali.

Mjeku i fundit i familjes që humbi jetën në Bergamo nga koronavirusi ishte Vincenzo Leone, 65 vjeç. Në qytetin më të prekur të Italisë, k

Monumenti simbol i Parisit, kulla Eifel ndriçohet gjatë natës për të falenderuar mjekët.

Një grua 102-vjeçare është shëruar nga koronavirusi në qytetin italian të Xhenovës, pasi kaloi më shumë se 20 ditë në spital,

Presidenti italian Sergio Mattarella ju drejtua sot kombit të tij

Biznesmeni homoseksual Elton Ilirjani është shprehur se është infektuar me Covid-19.

Virusi vdekjeprurës Covid-19 nuk po kursen as të rinjtë. Në Francë është shënuar viktima më e re deri më tani.

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton kanë dhuruar mbi 400 pica stafit shëndetësor në spita