Qyteti evropian që nuk e “njeh” COVID-in

23/02/2021 - 22:59

Ndonëse thuajse e gjithë bota është pushtuar nga pandemia e COVID-19, një qytezë e vogël në Itali nuk ka regjistruar asnjë rast me virusin, që prej shpërthimit të saj.

Bëhet fjalë për Bolognola-n, një qytet i vogël në rajonin e Marche dhe që autoritetet thonë se nuk ka regjistruar asnjë rast me koronavirus.

Qyteza, ndodhet midis maleve të Sibillini, i njohur dhe si një vend ku zhvillohet sporti i skive. Këtë fakt, kryebashkiaku i qytetit, Cristiana Gentili, e quan si një sukses grupi.

Ai thotë se qytetarët, bizneset dhe restorantet kanë bërë punën e tyre dhe kanë respektuar masat, por megjithatë, ai pranon se kanë pasur dhe pak fat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hëna e plotë që mbrëmjen e sotme ndriçon mbi Durrës ka krijuar një zbaticë të madhe në shëtitoren “Taulantia”.

Ju mund të përpiqeni të bindni të tjerët se fëmija juaj është shumë i sjellshëm, por nëse ju bëni gabime në edukimin e tyre, ata do të je

Një gjykatë në Pekin ka urdhëruar një burrë pas divorcit që të kompensojë gruan e tij për punët e shtëpisë që ajo bëri gjatë martesës së

Një pikturë e rrallë e Van Gogh, nga një koleksion privat francez do të dalë në ankand në fund të marsit në Paris, nga Sotheby’s.

Filmi i ri i "Spider-Man" me protagonist Tom Holland do të titullohet "Spider-Man: No Way Home" dhe pritet të dalë në kinema më 17 dhjeto

Moderatorja sportive, Hygerta Sako ka zgjedhur t’i urojë ditëlindjen nënës së saj duke publikuar disa foto në rrjete sociale.

Fëmijët sillen keq për shumë arsye, por më e zakonshmja është se ata thjesht janë mërzitur.

Flokët e kapura bisht është një ndër modelet më praktike.

Për të dytin vit radhazi, për shkak të pandemisë së Covid-19, nuk do të planifikohet asnjë ceremoni zyrtare për Perandorin Naruhito, i ci

Gina Stewart, 50 vjeçe, është titulluar gjyshja më seksi në botë, për shkak të bukurisë së saj dhe pamjes rinore të saj.