Refuzoi kimioterapinë për të shpëtuar vajzën, humb jetën nëna e re

18/10/2018 - 22:45

Historia e Gemma Nuttall ka prekur thellë opinionin në Britani. Vajza 29-vjeçare humbi betejën 5-vjeçare me kancerin e vezoreve. Por fati i saj mund të kishte qenë ndryshe nëse do të kishte pranuar kimioterapinë që kur u diktua sëmundja.

Çështja është se Gemma atëherë ishte shtatzënë me vajzën e saj, Penelope, (sot katër vjeçe), dhe nëse do t`i nënshtrohej trajtimit, fëmija nuk do të mbijetonte dot. Në fund, ajo e bëri zgjedhjen e saj, zgjodhi vajzën.

Aktorja Kate Winslet, nëna e së cilës kishte kaluar nëpër të njëjtën eksperiencë po në atë periudhe kohe, mblodhi fonde për Gemma-n që kishte nevojë për imunoterapi.

Trajtimi fillimisht rezultoi i suksesshëm. Por sëmundja më vonë u rikthye dhe asistentja dentare, pavarësisht përpjekjeve të mëdha të mjekëve, nuk mundi të shpëtonte.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej një kohe të gjatë aktorja Olta Gixhari i ka munguar teatrit. Shumë persona e pyesin aktoren dhe i kërkojnë që të kthehet në skenë.

Një website britanik me emrin “Skyscanner”, na ndihmon të gjithëve ne që duam bileta sa më të lira avioni, hoteli e makine me qira, para

Nëse jeni të stresuara nga pamja që ka fytyra juaj këto kohë, herë nga moti i keq dhe herë nga pagjumësia, ka një zgjidhje të thjeshtë që

Ato janë dy nga moderatoret më të njohura dhe më të pëlqyera të showbizit shqiptar dhe gjithashtu janë dhe motra.

Një propozim për martesë në mes të aeroportit të Catanias në Itali nuk shkoi ashtu siç duhej.

I ftohti ekstrem me temperatura tepër të ulëta ka përfshirë rajone të gjera në Amerikë, Europë dhe Azi.

Një studim amerikan ka dalë në konkluzionin se gratë kur bien në dashuri përjetojnë ndryshime fiziologjike të ngjashme me ato të personav

Fotoja e një veze ka thyer të gjitha rekordet e pëlqimeve në Instagram, duke rrëzuar nga froni yllin e rrjeteve sociale Kylie Jenner.

Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj.

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari ka qenë gjithnjë mjaft e kujdesshme që të mos publikojë portretin e plotë të vogëlushes së saj Mia