Restoranti i parë nudist do të mbyllet për mungesë klientësh

08/01/2019 - 22:05

Restoranti i parë nudist në kryeqytetin francez është detyruar të mbyllet, sepse nuk po mundet të ulë mjaftueshëm të ndenjura në tavolinat e tij.

“O’Naturel” do të ulë qepenin, duke i dhënë fund darkimit nudo në Paris në shkurt, pas më shumë se një viti, pavarësisht vlerësimeve të atyre, që e frekuentuan atë duke hequr rrobat, për të shijuar një karavidhe apo një pjatë me kërmij.

Për të evituar sikletin financiar, binjakët Mike dhe Stephane Saada thonë se duhet të mbyllin dyert.

“Ose tani, ose kurrë. Ata që duan të përjetojnë një darkë të fundit nudo, në Paris, duhet të nxitojnë”, shkruajnë pronarët në faqen e tyre në Facebook.

Restoranti në lindje të Parisit u hap pas një fushate publicitare në nëntor të vitit 2017. Rrobat, kur hyn atje, duhet të lihen në paradhomë, bashkë me telefonat celularë, për të parandaluar kështu që t’iu bëhen foto vjedhurazi klientëve të tjerë.

Klientëve gjithsesi u ofrohen shapka, edhe pse femrat, që përbëjnë rreth 40 për qind të klientelës, mund të mbajnë veshur këpucët me taka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një rrëfim mjaft të dhimbshëm ka dhënë ylli i Chelseas, Jorginho, ai ka treguar se si ka jetuar me vetëm 20 paundë në javë.

Neymar ka dorëzuar dëshminë e tij te autoritetet në Sao Paulo gjatë një marrje në pyetje prej pesë orësh, në të cilën ai iu përgjigj të g

Pa dyshim që Zaho Rama është dobësia e vëllait dhe motrës së tij.

Lionel Mesi, Roxher Federer, Kristiano Ronaldo apo Flojd Mejuedhër janë disa prej sportistëve miliarderë të fiksuar pas makinave të shtre

Bebe Rexha është një prej artisteve me famë botërore, e cila merr miliona klikime dhe ngjit toplistat muzikore me këngët e saj.

Reperi Stresi i cili feston sot 33-vjetorin e lindjes, është pritur me duartrokitje nga miq dhe familjarë të cilët kanë pritur lirimin e

Kërcim dashurie nuk ndodh vetëm mes njerëzve. 

Ndoshta nuk e e besoni, por pasi të shihni këtë video do të ndryshoni mendje. 

Madonna është një diva e vërtetë dhe jo më kot njihet ndryshe si mbretëresha e muzikës pop.

Me siguri edhe ju keni në rrethin tuaj familjar dhe shoqëror një, ose disa persona që duan t'u dalë gjithmonë e vetja.