Rihanna: Donald Trump është i sëmurë mendor

10/10/2019 - 10:21

Rihanna, një ndër gratë më me influencë në botë ka bërë një publikim që do të sjellë kritika më pas.

Ajo  ka thënë në një intervistë se qenia me e sëmurë mentalisht në Amerikë për momentin, është presidenti i saj Trump.

Rihanna është bërë tashmë edhe një fuqi në botën e modës dhe bukurisë pasi promovoi brendet e saj të cilat i ka quajtur Fenty dhe pozoi për herë të nëntë për revistën prestigjioze "Vogue".

Bukuroshja nga Bahamas ka treguar se e ka ndërtuar perandorinë e saj nga asgjëja. Gjithashtu në  intervistë  ajo ka folur edhe për të dashurin e saj Saudi, duke theksuar se është e lumtur.

Por ajo çfarë bëri shumë bujë ishte emërtimi i Donald Trup si mentalisht të sëmurë.

“Jam e zhgënjyer, njerëzit po vriten nga armët e luftës të cilat ata i blejnë në mënyrë legale. Kjo vetëm normale nuk është, kurrë nuk mund të jetë normale. Fakti që ata klasifikojnë njerëz sipas ngjyrës dhe lëkyrë së tyre, është goditje në fytyrë. Është komplet raciste”, është shprehur Rihanna.

“Nuk ka mundësi që Trump do të dalë publikisht që të tregojë se ai ka probleme shëndetësore mendore. Njeriu që është më i sëmuari në Amerikë për momentin është presidenti”, ka shtuar ajo, bazuar për dy ngjarjet në El Paso dhe në Dayton ku pati vrasje në masë të njerëzve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia holandeze zbuloi gjatë një koncerti rock-u vjedhjen e 30 telefonave celulare nga një person i cili i kishte fshehur në pantallona

Burime konfidenciale për "Daily Mail" kanë thënë se shkak për largimin e Princ Harry-t dhe Megan Markle nga pallati mbretëror është nëna

Një tjetër detaj i çuditshëm është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku kryefjala është padyshim aksidenti tragjik i legjendës së baske

Bryant la pas 3 vajza, një prej tyre vetëm 7 muajshe si edhe bashkëshorten Vannesa.

Kinematografët shqiptarë Samir Luma dhe Fejmi Dauti janë fitues të çmimit për kinematografi më të mirë për filmin dokumentar “Toka e mjal

Kobe Bryant, ish basketbollisti i famshëm i NBA dhe Los Angeles Lakers, ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare si pasojë e një aksidenti m

Shuhet legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant. Sipas asaj që shkruan gjermania "Bild", shkak është bërë rrëzimi i heli

Edhe pse në një moshë të pazakontë, Iris Jones ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian Mohamed Ahmed Irbriham. Ai është vet

Në momentin kur ra tërmeti me madhësi 6.8 ballë në provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë fëmijën e saj.

Në mesin e situatës emergjente të shkaktuar nga virusi i rrezikshëm, në rrjetet sociale është publikuar videoja e një djali, i cili ha të