Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Rrëfehet princ Harry: Nuk u largova nga familja mbretërore, por nga një mjedis toksik

26/02/2021 - 20:46

“E dimë të gjithë si është shtypi britanik dhe ishte pikërisht ai që po shkatërronte shëndetin tim mendor. Kështu bëra atë që do të bënte kushdo baba dhe bashkëshort, të çonte familjen sa më larg këtij ambjenti”.

Kështu ka thënë princ Harry duke dhënë arsyet pse ai dhe partnerja Meghan Markle u zhvendosën drejt Kalifornisë, gjatë një interviste në The Late Late Show me James Corden të enjten në mbrëmje.

“Kjo është toksike, kështu që unë bëra atë që çdo burrë dhe atë që çdo baba do të bënte që është: ‘Unë kam nevojë ta heq familjen time nga këtu’, por ne kurrë nuk u larguam.”

Vetëm disa ditë pasi u njoftua se çifti zyrtarisht nuk do punonte më për pallatin mbretëror. Në lidhje me këtë, Harry e bëri të qartë se ai “nuk do të largohet kurrë” nga familja e tij ose të lëkundet në përkushtimin e tij për të ndihmuar të tjerët.

“Pavarësisht nga vendimet që merren në atë anë, unë kurrë nuk do të largohem”, tha Harry duke iu referuar Familjes Mbretërore. “Unë gjithmonë do të kontribuoj. Jeta ime është shërbim publik kështu që kudo që të jem në botë do të jetë e njëjta gjë.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak javë më parë u zbulua se moderatorja Eni Vasili është shtatzënë për herë të parë.

Pasi emri i tyre u lakua në media për një sherr të supozuar mes të dyve, dy kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun Durr

Familja Mbretërore i dha lamtumirën e fundit dy ditë më parë Princit Philip, i cili ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare.

Kryeministri Edi Rama ka pasur marrëdhënie tepër të ngushtë me gjyshen e tij, e cila ishte tepër e dhënë pas fesë dhe gjatë natës dëgjont

Gjatë intervistës me moderatorin Ardit Gjebrea tek rubrika “Gjysma ime” tek "E Diela Shqiptare", Lulzim Basha ka treguar një bisedë me va

Bashkëshorti i mbretëreshës së Anglisë, Princi Philip, i cili ndërroi jetë në 9 prill, u përcoll dje për në banesën e fundit.

Lulzim dhe Aurela Basha ishin sot në emisionin “E diela shqiptare” në një intervistë ndryshe.

Miliarderja e re, Kim Kardashian, u mburr në rrjetet sociale me një gjerdan të ri diamanti me vlerë deri në 150,000 dollarë.