Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Rrëfimi ndryshe i Lulzim dhe Aurela Bashës: Si u njohën dhe jeta në Holandë

18/04/2021 - 14:06

Lulzim dhe Aurela Basha ishin sot në emisionin “E diela shqiptare” në një intervistë ndryshe. Të dy gjimnazistë te Sami Frashëri, kreu demokrat dhe bashkëshortja e tij, rrëfyen se si janë njohur, si kanë shkuar në Holandë për studime.

“Kemi qenë te shkolla “Sami Frashëri” fillimisht në klasa të ndryshme, pastaj klasa ime u shkri dhe unë shkova në të njëjtën klasë ku ishte Aurela”, u shpreh Lulzim Basha, duke folur për vitet e gjimnazit.

Ata rrëfyen se kishin shkuar në Holandë me studime 1 vit pasi mbaruan gjimnazin, falë një projekti të një fondacioni holandez, që mbështeste rininë shqiptare në vitet 1991.

Aurela Basha rrëfeu se ka pasur si hobi hipizmin, ndërsa Lulzim Basha kishte si pasion DJ.

“Kur kam shkuar në Holandë u përballa me një tjetër realitet, pasi unë nuk kam ditur të skuq as një vezë. Mu desh të mësoja të gatuaja, të bëja pazar, pra ishte një eksperiencë krejt e panjohur për mua”, tha Lulzim Basha, duke kujtuar vitet e rinisë.

Lulzim dhe Aurela Basha thanë se nuk kanë bashkëjetuar asnjëherë me njëri-tjetrin, ndërsa shfrytëzonin fundjavat për t'u takuar.

“Në vitin 1998-1999 unë shkova në Kosovë për të punuar, ndërsa Aurela qëndroi në Holandë”, tha kreu demokrat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ju mund të keni një listë të gjatë arsyesh pse ju dhe një person i caktuar nuk mund të vazhdoni së bashku.

Gjatë çdo dite qoftë nëse jemi në punë apo jo, kemi nevojë të madhe për të pasur energji dhe forcë.

Olivia Parkinson kishte porositur një iPhone 12 ProMax, por kur hapi kutinë zbuloi se telefoni i saj i ri ishte zëvendësuar me një pllakë

Një përkthyese kineze, e cila ka punuar për fondacionin e Bill dhe Melinda Gates ka reaguar për herë të parë pas thashethemeve në interne

E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ka qenë astrologia Meri Shehu, e cila ka dhënë parashikimet për të gjitha shenjat e horoskopit.

Ish-bashkëshortja tashmë e bashkëthemeluesit të Microsoft Bill Gates, Melina Gates, ka marrë me qira ishullin Calivny në Grenada, Karaibe

Akullnajat gjermane po shkrihen  më shpejt se sa mendohej më parë dhe për dhjetë vjet ato mund të mos ekzistojnë fare.

Archie, djali i Princit Harry dhe Meghan Markle feston sot 2-vjetorin e lindjes dhe e gjithë vëmendja është te qëndrimi që do të mbajë fa

Princi Philip u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare pak javë më parë, pasi kohët e fundit i ishin shfaqur probleme të rëndë shëndetësore.