Rudina Xhunga tregon vendimin drastik që ka marrë pas lindjes së vajzës

16/07/2019 - 21:01

Gazetarja Rudina Xhunga ka dhënë një intervistë ndryshe ku ka treguar detaje nga jeta e saj personale. E pyetur nga “Panorama”, Xhunga ka rrëfyer jetën me vazjën e saj Alala dhe bashkëshortin Dritan Hila që është gjithashtu gazetar.

Ndër të tjera, Xhunga tregoi edhe vendimin drastic që ka marrë pas lindjes së vajzës. Ajo shprehet shkurtimisht se nuk do më asnjë fëmijë tjetër dhe se e ka mbyllur këtë cikël.

Rudina tregon se fillimisht vajza donte një motër ose vëlla, ndërsa tashmë as Alana nuk këmbëngul.

Pjesë nga intervista:

Bruna: Ndërkohë po mendon që mund të ketë një tjetër fëmjë në familjen tuaj ?

Rudina: Jo, ne kemi mbyllur me Alanën.

Bruna: Alana dëshiron një fëmijë tjetër apo dhe ajo do të jetë qëndra e vëmendjes, qëndra e botës.

Rudina: Në fillim donte dhe e kishte me qejf, por tani ka hequr dorë dhe ajo, dhe nuk diskutohet. Ndonjëherë kur unë kam më shumë bark, si sot psh. Më thotë,- Mendoj që je shëndoshur.  Po pse- i them unë,-  mund të kem një beb. Jo nuk besoj- thotë ajo.

Bruna: Eshtë e bindur që kjo gjë nuk do të ndodhë.

Rudina: Po nuk do të vijë bebi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mark Bloomfield kishte pasur një karrierë domethënëse në botën e vullnetarizmit në vendet më të varfra të botës, Indi dhe Afrikë mbi të g

Personazhe të njohur të artit dhe skenës shqiptarë, në mënyra të ndryshme u solidarizuan duke dhënë ndihmën dhe mbështetjen e tyre pas tr

Një modele është gjetur e pajetë pranë djalit të saj 2-vjeçar në një plazh gati një javë pasi rezultonin të zhdukur.

Bananja është një frut mjaft i dobishëm si për trupin dhe mendjen tuaj.

Murinjo është padyshim një nga trajnerët më të mirë në botë dhe protagonist si në fushën e blertë, ashtu edhe jashtë saj.

Identifikohet origjina kimike e reagimi fiziologjik ndaj një frike të madhe.

Irina Morozyk, gruaja e futbollistit ukrainas Nikolai, është bërë e famshme me përfshirjen e saj në futboll.

Në vitin 1989, një çift nga Long Island pagoi afërsisht 100 dollarë për blerjen e një garazhi.

Arabia Saudite po planifikon të ndërtojë një qytet-shtet të ri ndërkufitar, të qeverisur nga ligje perëndimore, si pjesë e strategjisë së

Shkrimtarja e njohur për fëmijë, Myzejen Konduri, njëkohësisht edhe Producente e Miss & Mr Durrësit dhe Miss & Mr Turizmi, bashkë